Obserwuj w Google News

Diana umieściła na ślubnych butach wzruszającą wiadomość. To chciała przekazać

2 min. czytania
09.03.2023 09:36
Zareaguj Reakcja

Ślub księcia Karola i księżnej Diany oglądało przed telewizorami ponad 750 tys. ludzi z całego świata. To wydarzenie było dopracowane w najdrobniejszych szczegółach. Wiele mówiło się o pięknej, ekstrawaganckiej i rozłożystej sukni Lady Di. Po latach okazuje się, że buty panny młodej również były wyjątkowe. Księżna Diana na ich podeszwach ukryła bowiem wiadomość. Przesłanie chwyta za serce.

Rozwikłano zagadkę ślubnych butów Diany
fot. EastNews/ Twitter@LadyMorte/ Rozwikłano zagadkę ślubnych butów Diany

Uroczystość zaślubin księcia Karola i księżnej Diany odbyła się 29 lipca 1981 roku. Przeszła do historii jako jedno z najbardziej dopracowanych i eleganckich wydarzeń na świecie. Ślub książęcej pary przyciągnął do telewizorów ponad 750 tys. widzów z całego świata. Diana i Karol powiedzieli sobie sakramentalne "tak" w Katedrze Świętego Pawła w Londynie. Bezpieczeństwa gości pilnowało ponad 2,8 tys. policjantów oraz tysiąc ochotników z różnych formacji.

Księżna Diana była wyjątkowo piękną i dostojną panną młodą. Oczarowała zebranych w katedrze skromnością i wdziękiem. W rozłożystej, pokrytej 10 tys. pereł i cekinów sukni wyglądała olśniewająco. Do ślubnej kreacji dobrała równie zdobne obuwie. Buty oczywiście szyte były na zamówienie. Okazuje się, że projektant na specjalne życzenie księżnej umieścił na ich podeszwach wyjątkowy przekaz.

Redakcja poleca

Rozwikłano zagadkę ślubnych butów Diany. Wzruszające

Diana wybrała na ślub półbuty na niewielkim obcasie. Wysokość podwyższenia została dostosowana do wzrostu pana młodego. Rodzina królewska nie chciała bowiem, by księżna w tym wyjątkowym dniu była wyższa od męża, księcia (teraz już króla) Karola.

Wyjątkowe obuwie na specjalne zamówienie wykonał Clive Shilton. Projektant ozdobił buty 542 cekinami oraz 132 perłami, ponieważ chciał, by pasowały do ekstrawaganckiej sukni. Na przodzie umieścił wyjątkowy ornament w kształcie serca. Miał nawiązywać do miłości młodej pary.

Zobacz również:  Pokazał, jak księżna Diana wyglądałaby obecnie. Internauci oburzeni: "Obraźliwe, obraza pamięci"

Zadbano również o wygląd butów od spodu. Podeszwy ozdobione zostały malowidłami. Wszystko po to, by panna młoda wyglądała elegancko, również klęcząc.

Co namalowano na podeszwach ślubnych butów księżej Diany? Po latach okazuje się, że rysunki skrywały romantyczny przekaz. Lady Di poprosiła projektanta, by umieścił na nich wiadomość, a konkretnie litery "C" i "D" połączone serduszkiem. Inicjały miały świadczyć o wielkiej miłości, jaką Diana darzy Karola, a więc Charlesa.

RadioZET.pl