Obserwuj w Google News

Mieszkanka Krakowa rozpakowała zakupy. Egzotyczny zwierz kurczowo trzymał się kapusty

2 min. czytania
22.03.2023 11:36
Zareaguj Reakcja

Mieszkanka Krakowa z pewnością nigdy nie zapomni tych zakupów spożywczych. Wróciła do domu i rozpakowała siatki pełne pyszności. Okazało się jednak, że do jednego z produktów przyczepił się „gość na gapę”. Małopolanka zauważyła gekona. Stworzenie kurczowo trzymało się kapusty.

Gekon w Krakowie zakupy
fot. shutterstock/Aripai Leangphet/ Facebook@KTOZKrakowskieTowarzystwoOpiekinadZwierzętami

Mieszkanka stolicy małopolski doznała szoku. Po powrocie z zakupów spożywczych wypakowała z siatek zakupione produkty. Nie spodziewała się jednak, że razem z kapustą przyniosła do domu egzotyczne żyjątko. Maleńki gekon z całych sił trzymał się warzywa. Początkowo kobieta nie widziała, co zrobić. Postanowiła zanieść stworzenie do biura Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami i poprosić ekspertów o radę.

Gekon w kapuście. "Maluch na szczęście został w porę odkryty"

Inspektorzy z Krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami zajęli się stworzeniem, a o całym zdarzeniu poinformowali na facebookowym fanpage. – To już kolejna tego typu sytuacja, z jaką się stykamy w niewielkim odstępie czasu – zaznaczyli w poście. – Kiedyś był gekon, który przyjechał do naszego pięknego kraju na tirze, tym razem taki jegomość został znaleziony w kapuście, zakupionej w jednej z popularnych sieci handlowych – dodali.

Maluch na szczęście został w porę odkryty, a Pani - nabywczyni kapusty, zgłosiła się do biura na Floriańskiej z prośbą o pomoc w tej niecodziennej sytuacji.

Zobacz również:  Założyła siłownię dla psów. Zwierzaki są zachwycone

Gekon znalazł dom. „Zapewniliśmy mu terrarium i inne niezbędne do komfortowego życia warunki”

Eksperci z Krakowa stwierdzili, jakiego konkretnie gekona znalazła w kapuście kobieta. – Udało nam się go zidentyfikować, mamy do czynienia z gekonem murowym. To bardzo młody osobnik. Gdy dorośnie, osiągnie jakieś 5-6 centymetrów długości – zaznaczyła Joanna Repel z KTOZ-u w rozmowie z TVN24. To zwierzątko naturalnie występuje w Hiszpanii, we Włoszech, Francji oraz krajach bałkańskich. Można spotkać je także na Wyspach Kanaryjskich, Krecie i w północnej Afryce. Gekon murowany żyje najczęściej około pięciu lat, jednak w komfortowych warunkach może dożyć nawet siedmiu lat.

Inspektorom z KTOZ-u nie udało się ustalić, skąd pochodzi konkretny okaz znaleziony w sklepie spożywczym w Krakowie. – Najważniejsze, że bezpiecznie przetrwał całą podróż. Te zwierzaki mają bardzo chwytne łapy, którymi potrafią przyczepić się do praktycznie każdej powierzchni – zauważyła wspomniana Joanna Repel w rozmowie z mediami.

Redakcja poleca

Gekon znalazł dom u jednej z inspektorek. KTOZ zapewnił mu najlepsze warunki wzrostu i rozwoju. – Potrzebne były bardzo specyficzne, malutkie świerszczyki ze świeżego wylęgu, żeby zmieściły się w jego małej paszczy podkreśliła przedstawicielka towarzystwa w rozmowie z TNV24.

Oprócz karmy zapewniliśmy mu terrarium i inne niezbędne do komfortowego życia warunki, jak lampę grzewczą. 

RadioZET.pl/tvn24.pl