Obserwuj w Google News

Rafał Trzaskowski apeluje do Polaków. Otacza go plejada gwiazd

2 min. czytania
08.11.2023 11:42
Zareaguj Reakcja

W najnowszej odsłonie akcji Dzień na U powstałej z inicjatywy Fundacji Rak’n’Roll udział wzięła cała plejada polskich gwiazd. Katarzyna Herman, Marta Wierzbicka, Michał Korkosz, Michał Żebrowski, Rafał Trzaskowski, Krzysztof Zalewski zachęcają do wzięcia wolnego w pracy, by spokojnie wykonać profilaktyczne badania. „Nic nie jest ważniejsze od potwierdzenia zdrowia” – zaznaczają organizatorzy i pomysłodawcy akcji. 

Czym jest Dzień na U
fot. Instagram@fundacjaraknroll

Akcja Dzień na U powstała z inicjatywy Fundacji Rak’n’Roll oraz Avon Kontra Rak Piersi w 2019 roku. Od tego czasu kampania znacznie się rozwinęła i nabrała tempa. W tegorocznej odsłonie udział wzięło wiele gwiazd. Powód, jak zawsze, jest słuszny. Kampania zachęca bowiem do regularnego wykonywania badań profilaktycznych. „Naszym celem jest to, by dla Polek i Polaków było to tak samo naturalne i tak samo weszło im w krew, jak chociażby wykonywane rutyny pielęgnacyjne: pójście do fryzjera, „na paznokcie”, masaż czy do siłowni” – tłumaczył Jacek Maciejewski z Fundacji Rak’n’Roll w 2022 roku.

Czym jest Dzień na U? W projekt angażuje się coraz więcej firm

Czym właściwie jest Dzień na U? „To czas na badania profilaktyczne, którego każdy z nas potrzebuje raz w roku. W tym dniu nic nie jest ważniejsze od potwierdzenia zdrowia” – tłumaczy Fundacja Rak’n’Rol na stronie internetowej. W projekt, który trwa od 2019 roku, angażuje się coraz więcej firm. To znak, że pracodawcy zwracają uwagę na dobrostan i komfort psychiczny pracowników, a także szanują ich zdrowie.

„Firmy, które przystąpiły do programu Dzień na U, zapewniają wszystkim swoim pracownikom możliwość przeprowadzenia badań w ramach czasu pracy, np. poprzez przyznanie czasu wolnego od pracy, przekazanie pakietu medycznego czy zorganizowanie badań na terenie firmy” – tłumaczą pomysłodawcy.

Zobacz również:  Światowy Dzień Łapania za Biust. Tylko ten sposób świętowania jest właściwy

Korkosz, Wierzbicka, Trzaskowski, Żebrowski. Gwiazdy razem w ważnej kampanii

Oliwier Janiak, Krzysztof Zalewski, Michał Korkosz znany także jako Rozkoszny, Marta Wierzbicka, Katarzyna Herman, Lara Gessler, Julia Kuczyńska, a więc Maffashion, Mateusz Damięcki, Michał Żebrowski, Andrzej Wrona – to tylko część gwiazd, które pojawiają się w kampanii Fundacji Rak’n’Roll. Akcję Dzień na U wspiera prezydent m.st. Warszawy. W spocie kampanii wystąpił więc również Rafał Trzaskowski.

Redakcja poleca

Gwiazdy w krótkim, zabawnym spocie pokazują, że badania profilaktyczne są ważne, potrzebne, a przede wszystkim naturalne, a w związku z tym nie należy się ich wstydzić. „Tegoroczną edycję Dnia na U kierujemy w szczególności do mężczyzn, u których profilaktyka występuje zdecydowanie rzadziej niż u kobiet” – zaznaczają przedstawiciele kampanii.

Przypomnijmy, że listopad jest miesiącem profilaktyki przeciwnowotworowej „męskich” nowotworów, a więc m.in. raka gruczołu krokowego oraz jąder. Niestety mężczyźni korzystają z usług urologa rzadko. Zazwyczaj udają się do lekarza, gdy odczuwają konkretne dolegliwości. To sprawia, że rak prostaty wykrywany jest bardzo późno. Tymczasem wczesne wykrycie choroby zwiększa szanse na pomyślny przebieg leczenia.

Nie przegap