Obserwuj w Google News

Quiz. Te kolory mają konkretne znaczenia. Sprawdź, ile z nich odgadniesz

1 min. czytania
20.11.2023 11:08
Zareaguj Reakcja

Kolory mają niezwykłą moc – chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Przywołują konkretne skojarzenia i oddziałują na nas w określony sposób – niektóre dodają nam energii, inne koją i uspokajają zmysły. Chcesz sprawdzić, czy znasz się na kolorach? Przygotowaliśmy quiz, z którym są w stanie poradzić sobie jedynie prawdziwi znawcy. Do dzieła!

symbolika kolorów
  • 11 pytań Rozpocznij quiz
fot. shutterstock_PhotoJuli86

Nie bez powodu osoby biorące udział w nabożeństwie pogrzebowym zakładają ubrania w czarnym kolorze. Czerń w naszej kulturze uznawana jest bowiem za symbol żałoby i śmierci. Jest tajemnicza i nieprzenikniona. To przeciwieństwo naturalnego światła, które kojarzy się nam z bezpieczeństwem.

Zobacz również:  Ginger bronde optycznie odejmuje lat. To najmodniejsza koloryzacja na zimę

Innym kolorom również przypisana jest konkretna symbolika. Doskonale widzą o tym ludzie, którzy na co dzień w pracy mają do czynienia z barwami. Osoby zajmujące się kreowaniem wizerunku znają znaczenia poszczególnych kolorów i stosują tę wiedzę w czasie realizowanie konkretnych zleceń. Architekci wnętrz, graficy, specjaliści od marketingu – to również profesjonaliści, który symbolikę kolorów mają opanowaną do perfekcji.

A czy ty wiesz, co oznaczają poszczególne barwy? Przygotowaliśmy quiz, który sprawdzi twoją wiedzę. Powodzenia!

logo Tu się dzieje