Obserwuj w Google News

Przyśniło ci się, że zdradzasz partnera? Terapeuta ostrzega: to znak

2 min. czytania
27.02.2023 13:32
Zareaguj Reakcja

Przydarzył ci się sen, w którym zdradzasz swoją drugą połówkę z kimś, kogo dobrze znasz? Teraz czujesz wyrzuty sumienia i czerwienisz się, gdy spotkasz bohatera lub bohaterkę twoich nocnych fantazji? Nieprzyzwoite sny nie są rzadkością. Jak należy je interpretować? Oto jeden z możliwych sposobów.

Przyśniło ci się, że zdradzasz partnera
fot. shutterstock

Eksperci doszli do wniosku, że za sny odpowiada hipokamp, a więc obszar mózgu odpowiedzialny za emocje oraz pamięć. Niejednokrotnie zdarza się jednak, że śnimy o czymś, co wydaje się nam zupełnie absurdalne – nie ma nic wspólnego z naszymi przeżyciami, doświadczeniami, uczuciami. Interpretacja takiego snu staje się szczególnie kłopotliwa. Aby rozwikłać zagadkę, zaczynamy się zastanawiać – co oznacza konkretny sen i dlaczego przydarzył się nam akurat teraz.

Redakcja poleca

Nieprzyzwoite sny: Nie ma powodów do obaw

Jeśli sen, o którym nie możemy zapomnieć, był nieprzyzwoity, sytuacja jest szczególnie skomplikowana. Gdy śnimy o romansie z kolegą lub koleżanką z pracy, szefem lub sąsiadką nierzadko rano dopadają nas wyrzuty sumienia. Zaczynamy się wówczas zastanawiać, co w rzeczywistości czujemy do osoby, która „nawiedza” nas w nocy. Jak interpretować erotyczne sny, w których widzimy swoich bliskich, znajomych, przyjaciół lub wrogów? Oto jedna z możliwości.

Jeśli przydarzy się nam dwuznaczny sen, nie powinniśmy odczuwać z tego powodu wyrzutów sumienia. Pamiętajmy, że marzenia nocne niewiele mają wspólnego z rzeczywistością i nie powinny wpływać na nią ani na nasze decyzje.

Nocne fantazje o romansowaniu ze znajomym, to nie zdrada. Zanim jednak puścimy wstydliwy sen w niepamięć, warto uważnie przeanalizować obrazy, które wyobraźnia nam podsunęła. Dlaczego? Okazuje się, że możemy wyczytać z nich, czego tak naprawdę chcemy w życiu.

Zobacz również:  Poranne zmęczenie można zwalczać. 3 skuteczne sposoby według naukowców

Jak interpretować nieprzyzwoite sny? Zwróć uwagę na bohatera nocnych fantazji

Jeśli przytrafi nam się sen, w którym współżyjemy z osobą z naszego bliskiego otoczenia, powinniśmy poważnie zastanowić się, jak na jawie postrzegamy bohatera naszych nocnych fantazji i jakie cechy mu przypisujemy. Terapeuta w rozmowie z serwisem Ofeminin zaznaczył, że osoba, o której śnimy często, uosabia nasze potrzeby i pragnienia.

Zastanów się, co ta osoba dla ciebie reprezentuje. Jeśli na przykład masz sen erotyczny o swoim szefie, który jest bardzo pewną siebie osobą, a ty uprawiasz z nim seks, może to oznaczać, że pragniesz jakiegoś aspektu jego osobowości - - zaznaczył terapeuta.

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl