Obserwuj w Google News

Ksiądz przerwał przysięgę małżeńską. Nagranie jest hitem internetu

2 min. czytania
27.09.2023 13:48
Zareaguj Reakcja

Przysięga małżeńska bywa piękną, ale i niezwykle stresującą chwilą. Zdarza się, że ten wyjątkowy moment poprzedzają próby, by całość poszła gładko. Na jednej z nich doszło do sytuacji, która błyskawicznie stała się hitem internetu. Wszystko za sprawą księdza, który przerwał panu młodemu w pół słowa.

Ta przysięga małżeńska stała się hitem sieci.
fot. MNStudio/Shutterstock, @mariuszczuprynia7/TikTok

Pary, które decydują się na zawarcie związku małżeńskiego w Kościele rzymskokatolickim, mają przed ślubem całkiem dużo do załatwienia: konieczne są m.in. wizyty w poradni życia rodzinnego czy uczestnictwo w naukach przedmałżeńskich. Ślubny zamęt i oczekiwanie na wymarzony dzień mogą zatem przyczynić się do ogromnego stresu, prowadzącego czasem do przejęzyczeń. Przysięga małżeńska to niejedyna okazja, przy której się one pojawiają. Zdarzają się też podczas prób, co mogą potwierdzić Martyna i Mariusz – bohaterowie krążącego po TikToku nagrania z jednej z wolsztyńskich parafii. Do filmu dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta.

Redakcja poleca

Próbna przysięga małżeńska przerwana przez księdza. Ta próba to hit TikToka

Na trwającym półtorej minuty filmie widzowie mogą podziwiać stojącą w zakrystii parę młodą. Nieco zestresowani narzeczeni ćwiczą przebieg przysięgi małżeńskiej oraz nakładania obrączek. Asystuje im w tym charakterny kapłan, który chcąc rozładować napięcie, przerywa panu młodemu, grożąc żartobliwie: „Patrz na nią, bo ci zaraz dam!”.

W późniejszej części nagrania lekko obrywa się również pannie młodej. Podczas symulowanego zakładania obrączek ksiądz łapie złączone ręce pary, mówiąc do Martyny: „Nie rozczapierzaj! (…) Nie bądź taka sztywna!”.

Zobacz także: Jej zachowanie podczas zaręczyn oburzyło internautów. „Sygnał alarmowy”

Próbna przysięga małżeńska rozbawiła internautów. „Super kapłan”

Film uzyskał do tej pory niemal 30 tysięcy polubień. Rozbawieni internauci pozostawili w sekcji komentarzy wiele opinii. Możemy przeczytać wśród nich m.in.: „Takich księży w kościele potrzeba”, „Super kapłan”, „Nie wiem, w jakiej parafii ten ksiądz posługuje, ale wiem jedno, że chcę go mieć na swoim ślubie”, „Instrukcja obsługi ślubu”, „No, taki ślub bym mogła drugi raz wziąć”. Pojawiły się także pisane z przymrużeniem oka komentarze parafian z Wolsztyna oraz osób, które znają duchownego: „Udzielał mi ślubu, powiedział, ze jego małżeństwa się nie rozwodzą...jestem dwa lata po rozwodzie”, „Pytał, czy na pewno chcę nazwisko zmienić. Moje panieńskie jak księdza nazwisko, miałam go posłuchać”.

Nie przegap
To najgorsze miejsca i okoliczności na zaręczyny.
5 Zobacz galerię
fot. Lucky Business/Shutterstock