Obserwuj w Google News

Śpisz w takiej pozycji? Twoje ciało daje ci znak

2 min. czytania
29.08.2023 14:23
Zareaguj Reakcja

Zdarza ci się spać ze stopami wystającymi spod pościeli? Zdaniem ekspertów ma to głębsze znaczenie. Okazuje się, że przybieranie tej pozycji jest ważnym sygnałem wysyłanym przez twój organizm i nie należy go ignorować.

Zdarza ci się spać w takiej pozycji? To sygnał od organizmu
fot. Shutterstock

Sen ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia. Wiele osób o tym zapomina, śpiąc za mało lub w nieodpowiednich warunkach. Brak snu może odbić się negatywnie na naszym codziennym życiu i sprawić, że będziemy odczuwać rozdrażnienie oraz zmęczenie. Zarwane noce mogą również wpłynąć negatywnie na nasz wygląd.

Jakość snu zależy od wielu czynników. Jest to nie tylko wygodny materac, ale też odpowiednia pościel czy atmosfera towarzysząca zasypianiu. Przed położeniem się do łóżka warto zadbać o to, aby nie rozpraszały nas różne bodźce w postaci hałasu czy światła. Równie ważna jest właściwa temperatura panująca w pomieszczeniu.

Redakcja poleca

Przybierasz taką pozycję podczas snu? Organizm wysyła ci sygnał

Wiele osób w czasie snu wystawia stopy spod kołdry. Okazuje się, że przybierają taką pozycję nie bez przyczyny. Może być to podświadoma reakcja organizmu na zbyt wysoką temperaturę wewnątrz sypialni. Odkrywając stopy, przez które łatwo uchodzi ciepło, przyczyniamy się zatem do szybszego ochłodzenia organizmu.

Jak podaje portal Wirtualna Polska Kobieta według naukowców z University of Pittsburgh School of Medicine osoby mające problemy ze snem, dzięki ochłodzeniu ciała i zmniejszeniu temperatury w pokoju, śpią znacznie lepiej. Warto zatem zadbać, aby w sypiali nie było więcej niż 18-20 stopni Celsjusza.

Zobacz także: Oto najlepsze pozycje do spania w upały. Zła wiadomość dla par

Jak poprawić jakość swojego snu? Sprawdzone sposoby

Aby lepiej zadbać o komfort swojego snu, warto wykorzystać też różne domowe sposoby. Przede wszystkim przed pójściem spać należy dokładnie wywietrzyć sypialnię. W stworzeniu idealnego klimatu do snu mogą nam pomóc różne olejki aromatyczne. Warto wykorzystać m.in. ten o zapachu lawendy, który ma działanie relaksujące.

Jednym z babcinych trików jest również ułożenie na szafce nocnej kawałków cytryny. Jej intensywna woń wprowadza organizm w stan odprężenia i tym samy ułatwia zaśnięcie. Pamiętaj, że są to tylko doraźne sposoby, które nie rozwiążą problemów se snem. W przypadku bezsenności czy innych zaburzeń snu konieczna jest konsultacja z lekarzem.

Nie przegap
Cienie pod oczami
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock