,

Przez 100 dni chce jeść wyłącznie produkty z McDonald's. Schudł już 8 kg

08.03.2023 11:39

56-letni Kevin Maginnis podjął się nietypowego wyzwania - postanowił, że przez 100 dni będzie jadł tylko w McDonald's. Jego celem jest pozbycie się nadwagi. "Nie chodzi o to, co jemy, ale o to, ile jemy" - przekonuje Amerykanin.

Przez 100 dni chce jeść wyłącznie produkty z McDonald's. Schudł już 8 kg
fot. tiktok.com/@bigmaccoaching

Niektórzy ludzie podejmują się różnych wyzwań żywieniowych. Chcą oni sprawdzić, jak spożywanie wybranych produktów przez kilka, a czasem nawet i kilkadziesiąt dni z rzędu wpłynie na ich wygląd oraz samopoczucie. Jakiś czas temu pisaliśmy o blogerce, która przez cały miesiąc codziennie jadła jabłka. Teraz z kolei głośno zrobiło się o 56-letnim Kevinie. Mężczyzna postanowił, że przez 100 dni będzie jadł wyłącznie produkty z McDonald's.

Przez 100 dni chce jeść tylko w McDonald's. Schudł już 8 kg

Kevin Maginnis z Nashville w stanie Tennessee podjął się tego nietypowego wyzwania w jednym celu - aby schudnąć. W jaki sposób? Otóż mężczyzna zamierza kontrolować spożywane porcje jedzenia. Jego plan jest prosty. Jak podaje portal foxnews.com, 56-latek trzy razy dziennie stołuje się w restauracji szybkiej obsługi, ale je tylko połowę zamawianych porcji. Pozostałą część zostawia na kolejny dzień. Na swoim profilu na TikToku @bigmaccoaching na bieżąco relacjonuje przebieg eksperymentu.

Swój pierwszy film Amerykanin wrzucił do sieci 21 lutego br. W wideo zdradził, że waży niemal 108 kilogramów, co jest "absolutnie nie do przyjęcia". W innym nagraniu Kevin opowiedział nieco więcej o tym, dlaczego chce schudnąć.

- Mam 57 lat. Mam dzieci i wnuki. Znam kilku 60-latków z nadwagą, ale nie znam nikogo, kto miałby nadwagę w wieku 80 lat. Chcę być na tym świecie jak najdłużej i myślę, że pozbycie się nadwagi mi w tym pomoże - wyznał mężczyzna.

Zobacz także: Ta kobieta schudła ponad 45 kg. Teraz zdradziła, jak udało jej się to zrobić

Po dziesięciu dniach od rozpoczęcia eksperymentu Maginnis zrzucił około 5,5 kg. Po ponad dwóch tygodniach zanotował spadek wagi o 8 kg - obecnie waży 100 kg.

Amerykanin zdradził również, jak wygląda jego przykładowe menu. Mężczyzna najczęściej zamawia McMuffina, McGriddlesa z bekonem, kurczaki McNuggets, McChickena, McDouble oraz frytki - oczywiście każdą kanapkę kroi na pół. 56-latek nie żałuje sobie również deserów lodowych oraz szarlotek. Zamiast shake'ów czy coli wybiera jednak wodę. 

Nie chodzi o to, co jemy, ale o to, ile jemy - przekonuje Kevin.

Dietetyczka zabrała głos

"Fox News" postanowił skontaktować się z dietetyczką Lindsay Allen, aby zapytać ją o to, co myśli o wyzwaniu Kevina. Kobieta zwróciła uwagę na kilka istotnych problemów. Powiedziała, że mężczyzna po zakończeniu eksperymentu może mieć efekt jo-jo. "Metabolizm osoby, która zbyt długo ogranicza kalorie, może spaść nawet o 30%. Więc gdy zacznie ona ponownie jeść normalne porcje, od razu odzyska dawną wagę. Właśnie dlatego zawodzą modne diety redukujące kalorie" - wyjaśniła.

Drugim problemem, na który zwróciła uwagę Allen, jest to, że Maginnis, jedząc tylko fast foody, nie dostarcza organizmowi kluczowych składników odżywczych. Może to powodować m.in. zwiększony apetyt. Ponadto może dojść do pogorszenia stanu zdrowia mężczyzny. 

Zobacz także: Ten owoc pomoże ci schudnąć. Jedz go codziennie

loader

RadioZET.pl/foxnews.com

Logo radiozet Dzieje się