Obserwuj w Google News

Nie stosuje depilacji. Chce zerwać z narzucanymi standardami piękna

2 min. czytania
08.08.2023 10:33
Zareaguj Reakcja

Popularna tiktokerka znana w sieci jako "Orim" wbrew obecnie panującym kanonom piękna jest zwolenniczką naturalnego wyglądu. Sama nie depiluje nóg i pach, chociaż nierzadko z tego powodu naraża się na nieprzychylne spojrzenia innych osób.

tiktokerka nie depiluje nóg i pach
fot. tiktok.com/Orim

Depilacja to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych. Widać to doskonale latem, kiedy kobiety tłumnie odwiedzają profesjonalne salony urody, aby cieszyć się podczas wakacyjnych dni idealnie gładkim ciałem. Z drugiej strony coraz więcej osób stawia na naturalny wygląd, uważając, że golenie pach czy nóg powinno wynikać wyłącznie z wewnętrznej potrzeby, a nie być jedynie wynikiem presji narzucanej przez otoczenie.

Jest wiele przykładów influencerek, które postanowiły odłożyć maszynki do golenia w kąt i pokazać się światu w naturalnej odsłonie mimo negatywnych komentarzy. Ostatnio pisaliśmy o polskiej tiktokerce, która nie goli włosów na nogach od ok. dwóch lat i często jest obiektem kpin. Z podobnym problemem spotyka się inna internautka, o której pisze portal thesun.co.uk.

Redakcja poleca

Nie goli nóg i pach. Twierdzi, że kocha swoje owłosione ciało

Popularna w sieci influencerka często wywołuje zdumienie wśród wielu osób swoim podejściem do golenia. Dziewczyna prowadzi konto na TikToku o nazwie "Orim", które obserwuje ponad 970 tysięcy użytkowników. Użytkowniczka platformy nie ma oporów przed tym, aby pokazywać się szerszemu gronu w naturalnym wydaniu. Na publikowanych przez siebie nagraniach często eksponuje nieogolone pachy czy nogi.

Tiktokerka szczerze przyznaje, że z powodu swojego wyglądu mierzy się z różnymi reakcjami otoczenia. Żartuje, że jej nieogolone ciało często działa na mężczyzn odstraszająco, co jednak zupełnie jej nie przeszkadza. Woli bowiem, by była doceniana za inne atuty, a nie jedynie wygląd zewnętrzny:

Włosy pod pachami są naturalne i piękne. Nic, co powie jakikolwiek mężczyzna, nie zmieni mojego zdania na ten temat – pisze na swoim koncie.

Zobacz także: Biją jej brawo, bo pokazała piersi bez stanika. Zaapelowała do kobiet 

Zrezygnowała z depilacji. Internauci komentują

Podejście tiktokerki do kwestii depilacji wzbudza w sieci duże zainteresowanie. Pod nagraniami influencerki pojawia się mnóstwo komentarzy. Okazuje się, że wiele osób docenia to, że kobieta nie boi się pokazywać siebie w naturalnym wydaniu. Część z nich poszła jej śladem i twierdzi, że to pomogło im w samoakceptacji:

Jesteś piękna. Bądź dalej sobą.
 
Dziewczyno, wyglądasz oszałamiająco, bez względu na to, co myślą inni.
 
Teraz kiedy przestałam się golić, czuję się tak związana ze sobą o 100%. To tak, jakby mój mózg wiedział, że staram się w pełni kochać siebie.
 
Nie przegap