Obserwuj w Google News

Przerobiła suknię ślubną swojej babci. Internauci nie zostawili na niej suchej nitki

2 min. czytania
25.05.2023 13:37
Zareaguj Reakcja

Mariah Sliwinski jest projektantka ubrań, ale zajmuje się także przeróbkami krawieckimi. Niedawno opublikowała na TikToku film, w którym zaprezentowała, jak uwspółcześniła suknię ślubną pochodzącą z 1949 roku. Projekt nie spodobał się internautom. Większość użytkowników platformy stwierdziła, że tak ważnej rodzinnej pamiątki nie powinno się zmieniać.

Przerobiła suknię ślubną swojej babci
fot. TikTok@mariahsliwinski

Wybór sukni ślubnej jest bardzo trudnym zadaniem. Czasami poszukiwania „tej jedynej” trwają tygodnie, a nawet miesiące. Do projektantki i krawcowej Mariah Sliwinski zgłosiła się dziewczyna, która marzyła, by iść do ślubu w sukience swojej babci pochodzącej z 1949 roku. Chciała jednak nieco uwspółcześnić projekt. Mariah podjęła wyzwanie. Postanowiła przerobić rodzinną pamiątkę – dopasować ją do figury swojej klientki i sprawić, by wyglądała nowocześniej.

Zmodyfikowała suknię ślubną z 1949 roku. Pokazała efekty

Projektantka po uzgodnieniu z klientką zmian, zabrała się za przeróbki. Co zdecydowała się zmodyfikować? Sukienkę z 1949 roku zdobiły strojne falbany. Krawcowa pozbyła się ich, tym samym czyniąc dół kreacji bardziej minimalistycznym.

Ekspertka nieco uprościła także dekolt, odcinając materiał, który otulał ramiona panny młodej. Znacząco skróciła kreację, pozbyła się długich rękawów oraz trenu, który nadawał sukni elegancji. Mariah Sliwinski postanowiła wyeksponować efektowne wycięcie na plecach ozdobione delikatnymi guziczkami. Naprawiła te, które zostały zniszczone przez czas.

Redakcja poleca

Krawcowa opublikowała na TikToku efekt przeróbek. Sukienka, którą zaoferowała swojej klientce była znacznie prostsza i mniej efektowna od oryginału. Przyszła panna młoda na nagraniu udostępnionym przez projektantkę wygląda jednak na bardzo zadowoloną. Mogłoby się więc wydawać, że przeróbka sukienki babci się powiodła. Niestety internauci są innego zdania.

Zobacz również:  Wydała krocie na tort weselny. Okazał się totalną klapą

Internauci w szoku. „Zniszczyłaś rodzinną pamiątkę”

Pod nagraniami, które na TikToku udostępniła krawcowa aż zaroiło się od komentarzy. Niestety większość internautów nie pochwaliło decyzji przyszłej panny młodej o uwspółcześnieniu sukni babci. Użytkowniczki platformy stwierdziły niemal jednogłośnie, że ubranie powinno być traktowane jak rodzinna pamiątka. Zaznaczyły, że modyfikacje odebrały kreacji charakter i uczyniły z niej pospolitą sukienkę – podobną do setek innych, które można zakupić w salonach sukien ślubnych.

Ta suknia była piękna. Smutne, co się z nią stało.
Zdecydowanie lepiej wyglądała przedtem.
Takich pamiątek się nie przerabia!
Śluby gwiazd: w jakim wieku polskie gwiazdy wzięły ślub?
10 Zobacz galerię
fot. AGENCJA SE/East News

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl