Obserwuj w Google News

Prosty przepis na udany związek. Stosuj z drugą połówką tę zasadę

2 min. czytania
16.05.2023 11:58
Zareaguj Reakcja

W twój związek wkradła się nuda? Jesteś z partnerem lub partnerką od wielu lat i zaczyna dopadać was rutyna? Trik nazywany „zasadą 222” pomoże odświeżyć uczucie. Wiele osób twierdzi nawet, że to przepis na szczęśliwe małżeństwo!

Związek z zasadą 222 to pomysł na przezwyciężenie rutyny.
fot. Paul Klein NL/Shutterstock

Wbrew temu, co może się wydawać, zasada 222 nie jest nowym wynalazkiem. Ta recepta na udany związek po raz pierwszy pojawiła się w serwisie Reddit w 2015 roku, ale dopiero od niedawna zaczęto upowszechniać ją na mediach społecznościowych. Opiera się na prostym założeniu wspólnego spędzania czasu – rozkłada go jednak na różne ramy czasowe, oparte właśnie na liczbie 2.

Redakcja poleca

Związek rozkwitnie dzięki temu trikowi. Na czym polega zasada 222?

Do czego sprowadza się zatem zasada z Reddita? Związkowy trik zakłada, że para co dwa tygodnie wychodzi wieczorem na randkę, wyjeżdża na weekend co dwa miesiące i organizuje tygodniowy wypad co dwa lata. Reguła nie precyzuje, gdzie ma wychodzić czy wyjeżdżać para; może np. spędzić czas w rodzinnej miejscowości jednego z partnerów, odwiedzić położoną niedaleko miejsca zamieszkania wieś lub wybrać się na zagraniczną wycieczkę.

Zobacz także: Zerwał z dziewczyną. Na rozstanie wybrał dziwne miejsce

Eksperci są entuzjastycznie nastawieni do zasady 222. Twierdzą, że nawet najbardziej zabiegany związek znajdzie dzięki niej czas na pielęgnowanie relacji. Terapeutka par Laura Silverstein mówi w rozmowie z portalem Woman’s World:

Zasada 222 zapewnia strukturę i odpowiedzialność, dzięki czemu ty i twój partner zyskujecie pewność, że planujecie zabawę i nie ryzykujecie odkładania waszego związku na dalszy plan podczas zarządzania całą logistyką dnia codziennego.

Związek zgodnie z viralową regułą zapewnia szczęście?

Sposób realizacji zasady 222 może być uzależniony od wielu rzeczy: zasobów finansowych, czasu i fizycznych możliwości pary. Plan wymaga doprecyzowania szczególnie wtedy, gdy w grę wchodzi organizacja opieki nad dziećmi lub różne godziny pracy. Eksperci są jednak zgodni: związek traktowany jako priorytet zapewnia partnerom szczęście i satysfakcję w relacji.

Wśród osób praktykujących zasadę 222 jest były zawodnik NFL i mówca motywacyjny Anthony Trucks. W Fox News zdradził, że wraz z żoną Christiną skupiają się na planowaniu ciekawych randek i podróżach w nowe miejsca. Para żyje w myśl viralowego triku od dawna, ale dopiero niedawno dowiedziała się, że takie postępowanie ma konkretną nazwę.

Jeśli coś jest dla ciebie priorytetem, musisz poświęcić temu czas - – mówi Trucks.

Zobacz także: Najszczęśliwsze kobiety mają młodszych o 10 lat partnerów. Sensacyjne wyniki badań

Jessica Biel w kraciastej marynarce i z czerwonymi ustami oraz Justin Timberlake w garniturze
15 Zobacz galerię
fot. Rodin Eckenroth/Getty AFP/East News

RadioZET.pl/womansworld.com/foxnews.com