Obserwuj w Google News

Powiedziała to podczas rozmowy rekrutacyjnej. „Jestem j*baną geniuszką”

2 min. czytania
11.08.2023 13:00
Zareaguj Reakcja

Osoby poszukujące pracy starają się wypaść jak najlepiej podczas rozmów rekrutacyjnych. Internet aż pęka od dobrych rad związanych z odpowiednim zachowaniem, wzmacnianiem umiejętności miękkich, a nawet doborem adekwatnego słownictwa. Pewna internautka zdecydowała się na inny krok: zadanie rekruterowi pytania, które zaowocowało „najlepszą rozmową w jej życiu”.

Przyszła na rozmowę o pracę. Zadała jedno pytanie
fot. @techsalesgal/TikTok

Liz Miller jest sprzedawczynią IT; jej życie zawodowe wiąże się zatem z zaawansowanymi technologiami. W wyniku masowych zwolnień straciła pracę na początku 2023 roku. Kobieta intensywnie szuka nowego zatrudnienia i uczestniczy w wielu spotkaniach. Podczas jednego z nich miała – jak twierdzi – „przebłysk geniuszu”. Zadała rekruterowi jedno pytanie, które okazało się strzałem w dziesiątkę. Do jej filmu dotarł portal Daily Mirror.

Redakcja poleca

„Najlepsza rozmowa rekrutacyjna w życiu”. Internautka zadała jedno pytanie

Liz podzieliła się przebiegiem spotkania na swoim koncie @techsalesgal na TikToku. W opublikowanym na profilu nagraniu wyjaśniła, jak przebiegła „najlepsza rozmowa rekrutacyjna w jej życiu”.

Osoba prowadząca spotkanie w ramach standardowego zabiegu poprosiła kobietę, by opowiedziała o dotychczasowym przebiegu swojej kariery zawodowej. „Zazwyczaj (…) omawiam po kolei każdą firmę z mojego CV. A ponieważ sporo przeskakiwałam z pracy do pracy, to stwarza możliwość do odbywania konwersacji, której nie chcę prowadzić, więc zrobiłam dziś coś nowego” – zdradziła Miller.

Powiedziałam: „Cieszę się, że mogę opowiedzieć podczas tej rozmowy wszystko o sobie. Chciałabym jednak mieć wiedzę na temat tego, czego ty najbardziej chciałbyś się o mnie dowiedzieć?”.

Pytanie zostało przyjęte z entuzjazmem. Przyjemnie zaskoczony rekruter przyznał, że bardzo interesuje go doświadczenie kobiety w obszarze sprzedaży oprogramowań.

Zobacz także: To najbogatszy żebrak świata. Jego "pensja" przekracza średnią krajową

„Jestem j*baną geniuszką”. Kobieta zdradziła swoją sztuczkę na idealną rozmowę o pracę

Liz Miller stwierdziła, że od tego momentu zamierza sięgać po świeżo przetestowaną strategię na każdej rozmowie rekrutacyjnej. „Jestem j*baną geniuszką” – powiedziała żartobliwie. Jej sztuczka zachwyciła użytkowników TikToka. Film na koncie @techsalesgal doczekał się prawie 500 tysięcy wyświetleń. W komentarzach można natomiast przeczytać: „Ta odpowiedź podkreśliła również twoje umiejętności sprzedażowe”, „Od razu bym cię zatrudniła”, „Świetna robota. W ten sposób spotkanie rekrutacyjne stało się rozmową”.

Nie przegap
Rozmowa o pracę - unikaj tych błędów!
5 Zobacz galerię
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News

RadioZET.pl/dailymirror.co.uk