Obserwuj w Google News

Powiedziała, ile zarabia jako niania. "To luksusowa usługa"

2 min. czytania
12.04.2023 14:36
Zareaguj Reakcja

Niania to profesja, z którą wiążą się rozmaite tajemnice i mity. Pewna tiktokerka pracująca w zawodzie rozprawia się z nimi w nagrywanych przez siebie filmach. Otwarcie opowiada też o zarobkach i rzeczywistości rynkowej.

Niania opowiada o swoich zarobkach i radzi innym opiekunkom, jak wyceniać pracę.
fot. @auntecoco/TikTok

Twórczyni posługuje się w internecie nickiem Miss Coco lub @auntecoco. Uśmiechnięta blondynka dokumentuje na TikToku codzienne życie, to, jak wygląda jej zawód, a także opowiada o zabawnych i nietypowych sytuacjach, z którymi się mierzy. Niania wypracowała również na bazie swojego doświadczenia konkretne założenie: uważa, że jej profesja jest usługą luksusową, a nie koniecznością. W związku z tym rodzice powierzający nianiom własne dzieci powinni mieć do nich nie tylko ogromne zaufanie, ale i odpowiednio wynagradzać ich pracę.

Miss Coco pracowała wcześniej w żłobku. Porzuciła jednak to miejsce ze względu na korzystniejsze warunki finansowe, opiekę nad pojedynczymi dziećmi zamiast całej grupy i lepsze wynagrodzenie w zawodzie niani.

Redakcja poleca

Niania i jej zarobki weekendowe. Ile zarabia opiekunka do dzieci?

Tiktokowa niania nie boi się mówić głośno o finansach. W nagraniu zatytułowanym „Ile zarobiłam w ten weekend podczas opieki nad dziećmi” dzieli się konkretnymi kwotami: 215 dolarów za piątkową opiekę dzienną, 175 – za wieczorną. Kolejne 175 dolarów za sobotni poranek i 375 za wieczorno-nocne zajmowanie się dziećmi wraz z przyjaciółką tego samego dnia. Komentujący piszą: „Chcę się dowiedzieć, co wchodzi w skład opłacanej usługi. Super!” czy „Jestem w szoku! Masz prawdziwe szczęście do pracy z rodzicami, którzy rozumieją, kim tak naprawdę są opiekunki/nianie!”.

Zobacz także: Szklane dzieci. Mają rodzeństwo z niepełnosprawnością, cierpią po cichu

Miss Coco pomaga również innym nianiom wyceniać własny czas i wysiłek. Okoliczności, które bierze pod uwagę, to doświadczenie, warunki rynkowe w konkretnym miejscu (mieście lub stanie), certyfikaty potwierdzające kwalifikacje i dodatkowe atuty, np. prawo jazdy.

Niania potrzebna od zaraz. Za jak najmniejsze pieniądze

Miss Coco nie obawia się walki ze stereotypami, a czasem nawet wyśmiewania oczekiwań rodziców bez odzwierciedlenia w oferowanym wynagrodzeniu. Jako przykład podaje następujące wymagania:

Potrzebujemy niani z ponad 10-letnim doświadczeniem i tytułem licencjata. Bardzo doceniamy znakomitą opiekę nad dziećmi. Możemy zapłacić 12 dolarów za godzinę na czarno, bez benefitów.

Niania komentuje sarkastycznie: „Wszyscy cenią profesjonalną opiekę dziecięcą do czasu, w którym trzeba za nią zapłacić”.

Zobacz także: Chciał zwolnić nianię swoich dzieci. Ostatecznie się z nią ożenił, choć jest od niego o 20 lat młodsza

Miss Coco uwielbia jednak swoją pracę i twierdzi, że nigdy nie wróci do zajmowania się maluchami w żłobku. Podkreśla, że wszystkie dzieci, którymi zajmowała się do tej pory, zawsze będą zajmować specjalne miejsce w jej sercu.

RadioZET.pl