Obserwuj w Google News

Aż tyle zapłaciła za swój ślub. Po usłyszeniu kwoty była wściekła

2 min. czytania
05.06.2023 19:41
Zareaguj Reakcja

Panna młoda poszła zapłacić za swój ślub kościelny. Zachowanie księdza oburzyło kobietę.

Ślub
fot. Shutterstock

Ślub to jeden z najważniejszych momentów w życiu każdej pary. W sieci można natknąć się na różne komentarze internautów, którzy dzielą się swoimi doświadczeniami z przygotowań do tego wyjątkowego wydarzenia. Doświadczenie wielu osób pokazuje, że jest to też nie lada wydatek.

Dużo emocji wzbudza kwota, jaką przyszli małżonkowie zwykle płacą za tę ceremonię w kościołach. Niektóre "cenniki" mogą przyprawić o zawrót głowy. "Fakt" opisał historię jednej z internautek, która opowiedziała swoją ślubną historię na jednej z facebookowych grup.

Redakcja poleca

Wydała krocie na ślub kościelny

Panna młoda postanowiła pożalić się w internecie na to, co ją spotkało podczas organizacji uroczystości ślubnej. Kobieta udała się do księdza, aby załatwić wszelkie formalności. Kiedy przyszło do ustalenia kwoty za odprawę całej ceremonii, okazało się, że musi zapłacić w kancelarii aż 2100 złotych, w tym odstępne dla organisty, który ostatecznie i tak nie zagrał na ślubie, bo para sama zadbała o oprawę muzyczną.

Internautka miała nadzieję, że uda jej się wynegocjować z duchownym mniejszą stawkę, jednak takiej reakcji księdza się zupełnie nie spodziewała:

Jeszcze jak zapytałam, czy to ostateczna cena, czy nie da rady trochę mniej, to w końcu rzucił we mnie 100 zł z tekstem: <<masz, cyganko>> - cytuje słowa kobiety "Fakt".

Zobacz także: 77-latka wzięła ślub z samą sobą. Uroczystość odbyła się w domu seniora

Nie da ani grosza więcej

Jak podaje "Fakt", cała uroczystość ślubna się odbyła, chociaż kosztowała młodą parę dużo stresu. Sakramentu ostatecznie udzielił im inny ksiądz, który pojawił się w parafii. Pani młoda przyznała jednak, że nie chce mieć już więcej do czynienia z tym kościołem w przyszłości:

"Obiecałam sobie tylko, że nigdy w życiu nie ochrzczę tu dzieci i nie dam ani grosza w tym kościele" - przytacza słowa internautki tabloid.

Zobacz także: Otrzymała zaproszenie na ślub. Gdy otworzyła kartkę, wpadła w szał

RadioZET.pl/fakt.pl

Czego nie robić na weselu?
5 Zobacz galerię
fot. ProWeddingStudio/Shutterstock