Obserwuj w Google News

Pokazała, jak wygląda ciało po porodzie. Spotkała ją krytyka

2 min. czytania
26.01.2023 14:57
Zareaguj Reakcja

Mia wywołała szeroką dyskusję w sieci, kiedy pokazała zdjęcia swojego brzucha po porodzie. Takiej reakcji internautów się nie spodziewała.

Mama po porodzie
fot. Tiktok.com

Ciąża to czas, kiedy w organizmie kobiety zachodzi prawdziwa rewolucja. Pod wpływem hormonów jej ciało wyraźnie się zmienia. Młode mamy często mają problem z zaakceptowaniem swojego wyglądu po porodzie, próbując jak najszybciej wrócić do formy sprzed ciąży. Są też i takie, które starają się normalizować ten stan i nie boją się otwarcie o tym mówić. Wśród nich jest Mia, o której napisał portal nypost.com.

Redakcja poleca

Pokazała swój brzuch po ciąży

Mia ma 25 lat i we wrześniu ubiegłego roku powitała na świecie córeczkę. Prowadzi też profil na TikToku, na którym dzieli się swoim rodzicielskim doświadczeniem. Kobieta zdecydowała się opublikować nagranie, na którym pokazała, jak wygląda jej ciało po porodzie.

Przyznała, że luźna skóra oraz liczne rozstępy na brzuchu nie były tym, czego się spodziewała, jednak starała się zaakceptować ten stan. Dodała także, że trochę czasu zajęło jej odzyskanie pewności siebie i przyzwyczajenie się do zmian, jakie przeszło jej ciało.

Zawsze byłam bardzo pozytywnie nastawiona do ciała i pewna siebie. Ale przyzwyczajenie się do tego, jak bardzo zmieniłem się po urodzeniu Pippy, wymagało trochę czasu.

Zobacz także: Jej dzieci nie chodzą do lekarza. Internauci: "to niebezpieczne"

Reakcja internautów ją zaskoczyła

Film tiktokerki obejrzało ponad 300 tysięcy osób i wywołał sporą dyskusję w sieci. Wiele kobiet okazało jej wsparcie i także przyznało, że po porodzie czuły się odizolowane, a jednocześnie zszokowane tym, jak bardzo zmieniło się ich ciało. Ich zdaniem nagranie pomogło im oswoić się ze swoim nowym wyglądem i zyskać pewność siebie. Pojawiły się także negatywne reakcje. Niektórzy internauci stwierdzili, że nigdy nie chcieliby wyglądać jak Mia i po obejrzeniu tego filmu na pewno nie zdecydują się na dziecko.

Kobieta stara się jednak nie przejmować niepochlebnymi komentarzami. Podkreśliła, że w pełni akceptuje swoje ciało, kocha swoją córeczkę najbardziej na świecie i uwielbia bycie mamą.

Myślenie, że żyjemy w świecie, w którym ludzie woleliby zrezygnować z niesamowitej podróży, jaką jest zostanie rodzicem tylko ze względu na to, jak mogą wyglądać, jest naprawdę przygnębiające.

Zobacz także: Kobieta urodziła gigantyczne dziecko. Chłopiec ważył ponad 7 kg