Obserwuj w Google News

Pokazała, jak wygląda mieszkanie osoby nadużywającej alkohol. Zaapelowała do internautów

2 min. czytania
07.08.2023 14:06
Zareaguj Reakcja

Justyna Arciszewska prowadzi firmę sprzątającą. Na TikToku, w krótkich filmach pokazuje internautom skrajnie zaniedbane mieszkania i domy, które przywraca do użytku. Profil "Pogotowie sprzątające" cieszy się dużym uznaniem użytkowników aplikacji. Niedawno pojawiło się na nim nagranie, które wzbudziło szczególnie emocje i zainteresowanie obserwatorów. Dlaczego?

Pokazała, jak wygląda mieszkanie osoby nadużywającej alkohol
fot. TikTok@pogotowie_sprzatajace

Justyna Arciszewska jest właścicielką profesjonalnej firmy sprzątającej. Kobieta podejmuje zlecenia, nawet jeśli pomieszczenia są wyjątkowo zabrudzone i zagracone. Filmami z miejsc „akcji” często dzieli się z internautami. Jej kanał na TikToku „Pogotowie sprzątające” obserwuje ponad 220 tys. użytkowników aplikacji. Liczba ta stale rośnie.

Justyna Arciszewska niedawno opublikowała nagranie, które szczególnie poruszyło internautów. Pokazała, jak wygląda dom osoby zmagającej się z alkoholizmem. Kobieta podzieliła się z obserwatorami swoimi obserwacjami i przemyślanami na temat choroby alkoholowej. – Picie to już przymus, prosta droga do destrukcji – zaznaczyła.

Zawodowo zajmuje się sprzątaniem mieszkań. To zlecenie było wyjątkowo trudne

Zlecenie polegające na wysprzątaniu mieszkania osoby uzależnionej od alkoholu, którego podjęła się Justyna Arciszewska, było wyjątkowo trudne. Na nagraniu udostępnionym przez „Pogotowie sprzątające” widzimy, że pomieszczenia wypełniały puste opakowania po najróżniejszych produktach spożywczych. Kuchnia oraz łazienka były w ruinie – brakowało bieżącej wody, co znacznie utrudniało pracę ekipie. Na ścianach widoczne były pajęczyny, podłogę pokrywały czarne warstwy brudu i kurzu.

Zobacz również:  Oferuje sprzątanie za darmo. Co znajduje w najbrudniejszych domach?

Justyna Arciszewska już na początku nagrania zapowiedziała, że tym razem nie pokaże internautom postępów prac. Kobieta podzieliła się z obserwatorami swoimi przemyśleniami na temat choroby alkoholowej oraz jej konsekwencji. – Alkoholicy to jedni z najbardziej wyśmiewanych, ignorowanych i olewanych osób z uzależnieniami – zaznaczyła. Podkreśliła także, że alkoholizm często jest wynikiem bolesnych doświadczeń.

Redakcja poleca

– Tracimy kogoś lub coś, ciężko jest się z tym pogodzić. Jeśli ktoś ma słabą psychikę, dopada go beznadzieja, myśli, że nic nie ma sensu. Wtedy sięga się po coś, co nam pomoże zapomnieć, np. alkohol. Z czasem staje się to formą ucieczki od rzeczywistości, a ta, z każdym kolejnym dniem, jest inna i coraz trudniejsza. W efekcie alkohol odziera człowieka z godności, wstydu i człowieczeństwa – zaznaczyła Justyna Arciszewska i zaapelowała, by nie pozostawiać osób pijących nałogowo na pastwę losu.

rośliny są bezpieczne dla zwierząt
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock/Jus_Ol

RadioZET.pl