Obserwuj w Google News

Po 80 urodzinach zwiedziły świat w 80 dni. „Podróżujące babcie z TikToka"

2 min. czytania
11.04.2023 16:00
Zareaguj Reakcja

Najlepsze przyjaciółki – Ellie Hamby i Sandy Hazelip – postanowiły zwiedzić świat. Podróż zorganizowały na swoich warunkach. Zdecydowały, że ich wielka wyprawa, zaplanowana po 80 urodzinach, potrwa dokładnie 80 dni! Panie właśnie zakończyły przygodę, dzięki której odwiedziły wszystkie kontynenty.

Podróż życia w 80 dni dookoła świata seniorki odbyły po 80 urodzinach.
fot. aroundtheworldat80.com

Ellie i Sandy zaczęły w trakcie podróży dokumentować ją na mediach społecznościowych. Relacje z kolejnych miejsc okraszone zdjęciami regularnie pojawiały się na Facebooku, Instagramie, TikToku i YouTubie. Przyjaciółki założyły również bloga Around the World at 80 – „dookoła świata w wieku 80 lat”. Ich działalność w sieci poskutkowała rozpoznawalnością: paniom zdarzyło się słyszeć już „To wy jesteście podróżującymi babciami z TikToka!”.

Po upływie czasu przeznaczonego na niezwykłą wyprawę seniorki wróciły bezpiecznie do domu. Pochodzące z Teksasu przyjaciółki wylądowały na lotnisku Dallas-Fort Worth International Airport, witane przez bliskich i lokalne media.

Redakcja poleca

Podróżujące babcie z TikToka na Antarktydzie. 80 dni na zobaczenie całego świata

Według rozmowy podróżniczek z portalem www.nbcdfw.com, z inicjatywą osiemdziesięciodniowego wyjazdu miała wyjść Sandy.

Powiedziała „Ellie, pomyślmy o podróży dookoła świata w 80 dni, kiedy będziemy mieć 80 lat” - - opowiada Ellie Hamby.

Przyjaciółki zaczęły planować wyprawę ze sporym wyprzedzeniem. Ich plany zweryfikowała jednak pandemia. W rezultacie „podróżujące babcie z TikToka” miały kilka lat na dopięcie wszystkiego na ostatni guzik. Mają w tym doświadczenie – wcześniej zdarzyło im się już wspólnie podróżować, m.in. do Zambii. Mimo to wiele osób wątpiło, czy plan się powiedzie.

Ellie i Sandy nie przejmowały się niedowiarkami i po skończeniu 81 lat rozpoczęły podróż z przytupem. Pojechały na Antarktydę.

Oglądaj

Zobacz także: Pojechała na wakacje do Egiptu. Trzy miesiące później wzięła ślub ze swoim przewodnikiem

Podróż życia jako inspiracja dla młodszych pokoleń. Nigdy nie jest za późno

Dalsze etapy podróży były niemniej emocjonujące. Paniom czujnie przyglądali się internauci, zachwyceni ich zapiskami dokumentującymi niezwykłą wyprawę. Obserwujący nie szczędzili komplementów. Wśród komentarzy na TikToku można przeczytać: „Panie, jesteście wspaniałe!” czy „Kocham te uśmiechy, kocham radość życia! Nie przestawajcie!”. Trzeba przyznać, że przyjaciółki miały co dokumentować, bo działo się sporo.

Zobacz także: Nie znalazła męża. Pojechała na miesiąc miodowy solo

Pojechałyśmy na biegun północny w Laponii, zobaczyłyśmy zorzę polarną i wybrałyśmy się na kulig. Odwiedziłyśmy Zanzibar. Byłyśmy w Egipcie, Indiach, Nepalu, na Bali, w Japonii, Rzymie i oczywiście Londynie - – wylicza Ellie.

To tylko kilka z odwiedzonych miejsc. Energiczne podróżniczki mają nadzieję, że zainspirują młodsze pokolenia. Nigdy nie jest przecież za późno na doświadczanie wszystkiego, co świat ma do zaoferowania.

RadioZET.pl/nbcdfw.com/aroundtheworldat80.com