Obserwuj w Google News

Po latach odnalazł swoją rodzinę. Siostra została jego surogatką

2 min. czytania
02.06.2023 12:14
Zareaguj Reakcja

Ta historia brzmi jak scenariusz filmu, ale wydarzyła się naprawdę. Mark został adoptowany jeszcze jako niemowlę. Kiedy po latach dowiedział się, że nie może mieć dzieci, postanowił odnaleźć swoich biologicznych rodziców. Niedługo później jego siostra złożyła mu zaskakującą propozycję.

Po latach odnalazł swoją rodzinę. Siostra została jego surogatką
fot. youtube.com/@TamronHallShow

Mama Marka MacDonalda urodziła go w wieku zaledwie 16 lat. Kobieta zdecydowała, że odda syna do adopcji. Niedługo później chłopiec trafił do rodziny zastępczej. Mark nigdy nie wykazywał zainteresowania swoją biologiczną matką. Nie ciekawiło go, kim są jego prawdziwi rodzice. Jednak jakiś czas temu wszystko się zmieniło.

Redakcja poleca

Po latach odnalazł swoją rodzinę

Pewnego dnia 49-letni Mark i jego żona Tina otrzymali druzgocącą wiadomość. Okazało się, że para nie może mieć dzieci. Wówczas profesor z Portland postanowił odnaleźć swoich biologicznych rodziców. "Chciałem poznać moją rodzinę, odkryć czy mam rodzeństwo. Dowiedzieć się, czy oni też mierzą się z podobnymi problemami" - tłumaczył mężczyzna, cytowany przez portal parenting.pl.

MacDonald szukał bliskich przez instytucje publiczne. Trwało to bardzo długo, ale w końcu mężczyzna odebrał upragniony telefon. W słuchawce usłyszał, że znaleziono jego mamę i kobieta chce się z nim spotkać. Mark dowiedział się też, że obecnie jest żoną jego biologicznego ojca, a para doczekała się jeszcze trójki dzieci.

Zobacz także:  Mama porzuciła go w toalecie na lotnisku. Po ponad 30 latach poznał tożsamość biologicznych rodziców 

Co ciekawe, w międzyczasie Rachel Elliott, biologiczna siostra Marka, również rozpoczęła poszukiwania brata. Kiedy usłyszała, że ten złożył podanie o spotkanie z nią i rodziną, postanowiła do niego napisać. MacDonald wyznał potem, że natychmiast nawiązał z Rachel bardzo bliską więź. Rodzeństwo zaczęło do siebie regularnie wysyłać e-maile. "Zachowywałem się jak nastolatek, który ciągle, obsesyjnie sprawdza pocztę i czeka na wiadomości" - powiedział 49-latek.

Siostra zaproponowała, że zostanie jego surogatką

Siedem tygodni później Mark spotkał się ze swoją rodziną. "Byli dla mnie obcy, a mimo to czułem się bardzo komfortowo. Pasowaliśmy do siebie" - powiedział 49-latek. Po dwóch miesiącach od tego zdarzenia Rachel poleciała do Oregonu, aby ponownie zobaczyć się ze swoim bratem oraz jego żoną. Podczas pobytu w ich domu kobieta wyszła z zaskakującą propozycją. 

Rachel doskonale wiedziała, że para nie może mieć dzieci. Zaproponowała więc, że zostanie ich surogatką. Mark i Tina byli w szoku. Małżeństwo bez wahania przyjęło ofertę kobiety. W 2008 roku na świat przyszły bliźniaczki - Alaska Rachel i Zoe Rachel. Jakiś czas temu Mark i jego siostra postanowili napisać książkę o swojej niezwykłej historii.

Zobacz także:  Pozywa rodziców za sprowadzenie jej na świat. „Nie wyrażałam zgody”

Oglądaj

Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan po rozwodzie razem wychowują synów
9 Zobacz galerię
fot. TRICOLORS/East News

RadioZET.pl/parenting.pl/kobieta.wp.pl/mirror.co.uk