Obserwuj w Google News

Zarabia dużo więcej od partnera. Boi się, że przez to jej związek sie rozpadnie

2 min. czytania
10.05.2023 13:54
Zareaguj Reakcja

Pewna użytkowniczka forum martwi się o przyszłość swojego związku. Boi się, że różnica w zarobkach między nią a partnerem odbije się negatywnie na ich relacji. „Pieniądze nie powinny dyktować wszystkiego” - komentują internauci.

Smutna kobieta
fot. Shutterstock

Pieniądze to dość drażliwy temat w wielu związkach. Niektóre osoby często starają się go pomijać w rozmowach, przez co nierzadko z tego powodu dochodzi do różnych niezręcznych sytuacji. Nieporozumienia na tym tle mogą poważnie zachwiać każdą relacją.

Jeżeli partnerzy myślą o wspólnej przyszłości, warto przedyskutować kwestię podziału wydatków już na początku znajomości, aby uniknąć późniejszych problemów. Niestety nie zawsze jest to takie proste, szczególnie gdy między zarobkami partnerów są duże dysproporcje finansowe. Przekonała się o tym jedna z użytkowniczek znanego forum Mumsnet, o której napisał portal mirror.co.uk.

Redakcja poleca

Zarabia znacznie więcej niż partner

Kobieta od jakiegoś czasu spotyka się z pewnym mężczyzną. Ostatnio okazało się, że jej wybranek zarabia aż kilkakrotnie mniej niż ona. Użytkowniczka twierdzi, że z początku jej to nie przeszkadzało. Nieraz bowiem miała już partnerów, którzy byli mniej sytuowani od niej, jednak ta różnica nie była aż taka spora.

W dodatku jej nowa miłość ma dość staroświeckie podejście do spraw randek i mimo gorszej sytuacji finansowej chce za wszystko sam płacić, co stawia ją w niekomfortowym położeniu. Oliwy do ognia dodają komentarze jej przyjaciół, którzy twierdzą, że ich związek kobiety przyszłości i namawiają ją do zerwania.

To wszystko sprawia, że internautka zaczęła zastanawiać się, czy z czasem ta różnica w zarobkach nie stanie się przypadkiem źródłem konfliktów między nimi. Z jeden strony uważa, że partner pasuje do niej pod wieloma względami, mają podobne zainteresowania i cele, a z drugiej - boi się tego, co przyniesie wspólna przyszłość. Nie chce bowiem rezygnować ze swojego wygodnego życia.

Nie obchodzi mnie, ile zarabia mężczyzna. Jest ciężko pracującym, wspaniałym człowiekiem i wspaniałym tatą. Widzę jednak, że w przyszłości mogą pojawić się problemy logistyczne i nie jestem pewna, co z tym zrobić. - cytuje kobietę portal mirror.co.uk.

Zobacz także:  Ludzie mówią, że jest z nią dla pieniędzy. Wszystko przez wygląd kobiety 

Internauci radzą

Forumowiczka mogła liczyć na pomoc internautów, którzy chętnie wypowiedzieli się na ten temat. Okazało się, że nie tylko ona mierzy się z podobnymi problemami dotyczącymi finansów w związku. Pod jej postem pojawiło się wiele porad od osób, które znalazły się w podobnej sytuacji:

Zarabiam trzykrotnie więcej niż mój mąż. Spowodowało to pewne tarcia, dopóki o tym nie rozmawialiśmy i teraz płacimy rachunki za rachunki i ja płacę za wakacje.
 
Pieniądze nie powinny dyktować wszystkiego. Wolałbym pojechać autobusem z mężczyzną, którego kocham, niż wracać do domu taksówką samotnie. Być może będziesz musiała pójść na pewne kompromisy, ale tak jest w każdym związku.
 

Zobacz także: Poszła na dwie randki. Po kilku miesiącach mężczyzna poprosił ją o zwrot pieniędzy

RadioZET.pl/mirror.co.uk