Obserwuj w Google News

Niezwykła pamiątka po księżnej Dianie wystawiona na sprzedaż. Cena? Zwala z nóg

2 min. czytania
21.07.2023 10:41
Zareaguj Reakcja

Styl zmarłej przed laty księżnej Diany do dziś cieszy się dużym uznaniem. Współczesne trendsetterki inspirują się kreacjami Lady Di właściwie nieustannie. Trudno się więc dziwić, że ubrania, które niegdyś nosiła pierwsza żona obecnego króla Wielkiej Brytanii, osiągają na aukcjach zawrotne ceny. Od 17 lipca w domu aukcyjnym Sotheby’s z Nowego Jorku można podziwiać sweter księżnej.

Sweter księżnej Diany można wylicytować
fot. EAST NEWS

Księżna Diana, a więc pierwsza żona panującego obecnie w Wielkiej Brytanii króla Karola III, niezmiennie uznawana jest za najważniejszą ikonę mody lat 80-tych i 90-tych. Gdy żyła, uchodziła bowiem za najlepiej i najnowocześniej ubraną kobietę. Chętnie łamała modowe konwenanse. Mimo funkcji, jakie pełniła, nie stroniła od sportowych zestawień. Jej kreacje podpatrywały panie z niemalże całego świata.

Ten sweter stał się symbolem. Niezwykła pamiątka

Lady Di kreowała trendy i inspirowała tłumy. Chociaż od tragicznej śmierci „królowej ludzkich serc” minęło już 26 lat, połączenia, jakie proponowała nadal są uznawane za wyjątkowo szykowne.

Niektóre ubrania księżnej Diany wspominamy do dziś. Fani stylu arystokratki z pewnością doskonale pamiętają „małą czarną” okrzykniętą przez media „sukienką zemsty”, w której Lady Di pojawiła się 20 listopada 1994 roku w londyńskim Hyde Parku. W historii zapisał się także sweter księżnej Diany – czerwony, z charakterystyczną czarną owcą otoczoną białym stadem. To ubranie, które podobno miało dla Diany wyjątkowe znaczenie. Odzwierciedlało bowiem to, jak czuła się, przebywając z innymi członkami rodziny królewskiej.

Zobacz również:  Księżna Kate zachwyciła stylizacją w kolorze baby blue. Jest wprost idealna na wesela

Sweter księżnej Diany można wylicytować. Cena jest oszałamiająca

Miłośnicy i miłośniczki stylu Lady Di, mogą już zacierać ręce. Od 17 lipca w domu aukcyjnym Sotheby’s z Nowego Jorku można podziwiać wspomniany czerwony sweter księżnej autorstwa Sally Muir oraz Joanny Osborne. Arystokratka miało go na sobie w czasie meczu polo w 1981 roku. Została sfotografowana w nim również dwa lata później, w 1983 roku.

Redakcja poleca

Ile należy zapłacić, by stać się dumnym posiadaczem pamiątki po „królowej ludzkich serc”? Dom aukcyjny wycenił sweter na 50-80 tysięcy dolarów. Eksperci są jednak przekonani, że wart jest o wiele więcej. Uważają, że cena przedmiotu błyskawicznie wzrośnie. Aukcja online trwać będzie od 7 do 13 września. Wówczas poznamy ostateczną cenę.

Księżna Diana
16 Zobacz galerię
fot. Eastnews

RadioZET.pl