Obserwuj w Google News

TikTokerzy owinęli dziecko folią spożywczą. Finał „zabawy” okazał się dla nich tragiczny

2 min. czytania
10.03.2023 13:20
Zareaguj Reakcja

TikTokerka, która na swoim kanale publikuje m.in. treści parentingowe, udostępniła nagranie nietypowej „zabawy” ojca z dzieckiem. Film wywołał duże kontrowersje w sieci. Internauci uznali zachowanie rodziców za ryzykowne i nieodpowiedzialne. Sprawą zajęły się również odpowiednie służby. Dziecko zostało odebrane opiekunom.

Owinęli dziecko folią od kolan aż po głowę
fot. TikTok@auntkaren0 / Film Savannah Glembin zaniepokoił również przedstawicieli służb

Savannah Glembin aktywnie działa na TikToku. Profil influencerki obserwuje ponad milion użytkowników z całego świata. Kobieta jest mamą dwuletniego Gunnera. Publikuje filmy o tematyce lifestylowej i parentingowej.

Owinęli dziecko folią od kolan aż po głowę. Myśleli, że to śmieszne

Gwiazda popularnej aplikacji w marcu udostępniła nagranie, które wywołało duże kontrowersje. Przedstawiało jej partnera, Hanka, „bawiącego się” z synem. Nie była to jednak zwykła zabawa rodzica z dzieckiem. Mężczyzna najpierw skrępował chłopca folią spożywczą od kolan aż do głowy. Następnie popychał go i śmiał się z nieporadności unieruchomionej pociechy. Na fragmentach nagrania, dostępnych w sieci widać twarz zapłakanego dwulatka.

Influencerka wraz z partnerem najwidoczniej uznali, że związanie dziecka to śmieszny pomysł, który spodoba się innym rodzicom. Pod postem zaznaczyła, że obwiązany folią chłopiec, jej zdaniem, przypomina robaka. - Jeśli twój maluch zrzędzi cały dzień, to jedyny sposób, aby go uspokoić – napisała na TikToku. Film, jak nietrudno się domyślić, nie spodobał się obserwatorom Savannah Glembin. Internauci uznali zachowanie rodziców za nieodpowiednie i przemocowe.

Zobacz również:  Lekarze nie wierzyli, że bliźniaki przeżyją. Pobiły rekord

Obserwatorzy Savannah Glembin w komentarzach pod postem tłumaczyli influencerce, że chłopiec przez nierozsądek rodziców mógł się udusić. Zaznaczali, że twarz dziecka jest czerwona, co może świadczyć o przegrzaniu dwulatka.

– Nie rozumiem, co tu jest śmiesznego. Nie rozumiem, jak zabawne jest umieszczanie malucha w niewygodnej pozycji, a następnie publikowanie jego wizerunku. To zwykłe wykorzystywanie i ośmieszanie dziecka  - - stwierdziła jedna z użytkowniczek TikToka.
Redakcja poleca

Dziecko zostało odebrane rodzicom-influencerom. „Sprawdzą, czy się nad nim znęcamy”

Film Savannah Glembin zaniepokoił również przedstawicieli służb. Organizacja Child Protection Register postanowiła bliżej przyjrzeć się temu, jak rodzice traktują dwulatka. Ingerencja odpowiednich organów sprawiła, że influencerka usunęła nagranie ze swojego profilu i przeprosiła za swoje, nieodpowiedzialne zachowanie. – Gunner został nam odebrany do czasu, aż sprawdzą, czy się nad nim znęcamy – zaznaczyła.

Zrobiliśmy to, by mu pokazać, że jak będzie wkładał widelec do gniazdka, to zwiążemy mu ręce na stałe. To były tylko żarty  - – dodała.

RadioZET.pl