Obserwuj w Google News

Odkryła, jak zachęcić dziecko do picia wody. Pokazała w sieci prostą sztuczkę

2 min. czytania
29.08.2023 11:55
Zareaguj Reakcja

Odpowiednio nawodniony organizm jest podstawą poprawnego funkcjonowania na co dzień. O dostarczenie wystarczającej ilości płynu należy zadbać nie tylko u dorosłych, ale również u maluchów. Niekiedy rodzice muszą podejmować jednak intensywne wysiłki, by nie dopuścić do odwodnienia swoich pociech. Pewna mama odkryła zaskakująco prostą sztuczkę. Pokazała, jak zachęcić dziecko do picia wody.

Pokazała, jak zachęcić dziecko do picia wody.
fot. anna karwowska/Shutterstock, @minneesday/TikTok

Influencerka Adelynn Minnee zajmuje się przede wszystkim tematyką parentingową. Na tiktokowym koncie @minneesday prezentuje smaczne i zdrowe przepisy, opowiada o stylu wychowawczym opartym na filozofii łagodnego rodzicielstwa oraz pokazuje sposoby, za pomocą których pomaga swojej niespełna półtorarocznej córeczce Belli poznawać świat.

W jednym z najnowszych filmów Adelynn poruszyła temat odpowiedniego nawodnienia maluchów. Podzieliła się również metodą na to, jak zachęcić dziecko do picia wody.

Redakcja poleca

Odkryła, jak zachęcić dziecko do picia wody. Pokazała prostą sztuczkę

Maluch zaczyna zazwyczaj przyjmować odpowiednie dla swojego progu wiekowego dawki wody podczas rozszerzania diety (od 6 miesiąca życia). Nie zawsze ma jednak na to ochotę, co potrafi poważnie zmartwić rodziców. Adelynn postanowiła zatem podzielić się z osobami mającymi ten problem pewną przydatną sztuczką. Skuteczność metody oszacowała na 90%.

Na opublikowanym na TikToku nagraniu widzimy małą Bellę, kilkukrotnie odmawiającą samodzielnego picia wody. Przekonuje ją dopiero sytuacja, w której mama również co jakiś czas popija wodę z własnego, większego naczynia. Adelynn i jej córka co jakiś czas stukają się swoimi kubkami, a zadowolona influencerka nie zapomina, by przy każdej takiej czynności powiedzieć „zdrowie!”.

Zobacz także: To pytanie uspokoi twoje dziecko. Napad złości błyskawicznie minie

Influencerka parentingowa zdradza, jak zachęcić dziecko do picia wody

Można zastanowić się: skąd nagła chęć do picia wody, skoro jeszcze kilka chwil wcześniej dziecko nie miało na to ochoty? Adelynn wyjaśnia, że skuteczność jej sztuczki wynika z połączenia zabawy oraz dawania przykładu. W opisie opublikowanego przez nią nagrania czytamy: „Najlepszym sposobem na pomoc dziecku w wyrobieniu nawyku picia wody, jest robienie tego razem. Dzieci dużo się uczą poprzez kopiowanie tego, co robicie. Wyróbcie sobie zwyczaj picia wody ze swoją pociechą, a może nawet dodawajcie trochę radosnych okrzyków za każdym razem, gdy bierzecie łyk. Stwórzcie plan zabawy ze swoim dzieckiem – tak, aby nie mogło się ono doczekać tych specjalnych przerw na wodę”.

Adelynn podkreśla jednak, że istnieją również inne sztuczki. Każdy maluch jest inny, zatem znajomość różnych metod może przydać się rodzicom. Jak zachęcić dziecko do picia wody w sposób odmienny od tego przedstawionego na filmie? Influencerka poleca urozmaicanie podawanego płynu owocami (np. borówkami czy cytrynami), podarowanie córce czy synowi specjalnego kubka przeznaczonego wyłącznie do wody oraz jak najczęstsze samodzielne demonstrowanie tego zdrowego nawyku. „Kiedy twoje dzieci zobaczą, że pijesz wodę, same będą chciały to robić” – tłumaczy.

Nie przegap
Te imiona dla chłopców noszą wyjątkowe dzieci.
5 Zobacz galerię
fot. Zhuravlev Andrey/Shutterstock