Obserwuj w Google News

Nowy komunijny trend. Małe dziewczynki w gigantycznych sukniach przypominają panny młode

2 min. czytania
30.03.2023 09:30
Zareaguj Reakcja

Pierwsza komunia święta to wydarzenie o charakterze religijnym. Zgodnie z tradycją dzieci powinny wyglądać wówczas elegancko i skromnie. Nie wszyscy rodzice dostosowują się jednak do wymogów dot. ubioru pociech. Dla niektórych komunia jest pretekstem, by zabłysnąć i zaistnieć. Świadczy o tym rosnąca popularność komunijnych sukien balowych. Kosztują tysiące i są niezwykle okazałe. Przypominają suknie ślubne.

Monstrualne suknie komunijne
fot. shutterstock/wideonet&TikTok@my_princess_brand

Pierwsza komunia święta to duże wydarzenie w życiu każdego dziecka. Z tą uroczystością wiąże się wiele zwyczajów. Zgodnie z jednym z nich dzieci w tym dniu powinny mieć na sobie białe, odświętne stroje, które symbolizują ich czystość, niewinność oraz skromność. Chłopcy ubierają białe alby lub garnitury. Dziewczynki zazwyczaj mają na sobie proste sukienki lub tuniki ozdobione narzutką na ramionach.

Komunia czy ślub? Te sukienki dla dziewczynek wzbudzają kontrowersje

Okazuje się jednak, że skromny i minimalistyczny strój nie zawsze podoba się rodzicom. Niektórzy opiekunowie gustują bowiem w bardziej szykownych i bogato zdobionych kreacjach komunijnych. Irlandzka firma Koko Collections postanowiła wyjść naprzeciw takich opiekunom. Marka, która zajmuje się sprzedażą sukien ślubnych, włączyła do swojej oferty stroje okolicznościowe dla dziewczynek. Sklep odzieżowy poleca ekstrawaganckie i maksymalistyczne sukienki na komunie. Dziewczynki wyglądają w obszernych kreacjach niczym panny młode.

Zobacz również:  Jej 9-letnia kuzynka poszła do komunii. Wygląd dziewczynki wzbudził kontrowersje

Firma Koko Collections reklamuje komunijne stroje m.in. na TikToku. Na nagraniach zachęcających do zamówienia i zakupu kreacji widzimy małe dziewczynki ubrane w okazałe suknie, welony i błyszczące opaski przypominające korony. Dzieci stoją prosto i prezentują monstrualne kreacje komunijne. Cena poszczególnych sukienek nie jest podana, jednak stylizacje są dobierane indywidualnie podczas specjalnej konsultacji ze stylistką.

Redakcja poleca

Brałabym. Gdyby mnie było stać”. Opinie internautów są podzielone

Pod filmem reklamowym Koko Collections pojawiło się wiele komentarzy internautów. Co ciekawe: opinię użytkowników TikToka na temat monstrualnych kreacji komunijnych są skrajne. Niektórzy rodzice, widząc dziewczynki w sukienkach stylizowanych na suknie ślubne, stanowczo protestują. — Co to ma wspólnego z wiarą katolicką? — pytają w komentarzach pod postem.

Stanowcza przesada - — uznała jedna z internautek.

Nie wszyscy użytkownicy TikToka uważają jednak, że balowe suknie komunijne są niestosowne. Pod postem możemy dopatrzyć się także pochlebnych i entuzjastycznych opinii. — Nie przeszkadza mi to, Cudownie wyglądają. Gdyby było mnie stać, zamówiłabym dla dzieci — stwierdziła jedna z mam w komentarzu.

RadioZET.pl/my-princess-tm.myshopify.com/kobieta.onet.pl