Obserwuj w Google News

Niemka zrobiła zakupy spożywcze w Polsce. Tak podsumowała ceny

2 min. czytania
30.08.2023 16:15
Zareaguj Reakcja

Niemiecka influencerka i tiktokerka postanowiła przyjechać do Polski na zakupy spożywcze. Chciała sprawdzić, czy ceny w naszych supermarketach znacząco różnią się od tych, które obowiązują w Niemczech. Cansel Gül zdziwiła się, gdy spojrzała na półki. – To śmieszne – skomentowała.

Przyjechała do Polski na zakupy spożywcze. Niemka
fot. Marek BAZAK/East News & Instagram@canselguel

Drożyzna i inflacja sieją spustoszenie w Polsce. Ceny podstawowych produktów spożywczych są obecnie bardzo wysokie. Polacy załamują ręce i oszczędzają, jak tylko mogą.

Ze względu na drożyznę, która panuje w Polsce, coraz większą popularnością na TikToku cieszą się filmy, w których internetowi twórcy porównują ceny poszczególnych produktów spożywczych dostępnych w polskich supermarketach z analogicznymi artykułami sprzedawanymi za granicami naszego kraju. Wyniki podobnych eksperymentów nierzadko zaskakują.

Przyjechała do Polski na zakupy spożywcze. Niemka przecierała oczy, patrząc na ceny

Niemiecka influencerka i tiktokerka Cansel Gül również postanowiła wziąć udział w tego typu zabawie. W tym celu wybrała się do Polski. Gwiazda internetu przemierzyła wiele kilometrów, by porównać polskie ceny popularnych produktów spożywczych z tymi niemieckimi. Nagrała film z podróży i opublikowała go na TikToku. Do jakich wniosków doszła?

Niemka zatrzymała się w Słubicach – niedaleko granicy – i postanowiła zrobić zakupy w centrum handlowym Sonnemarkt. Tiktokerka uznała asortyment dostępny w supermarkecie za satysfakcjonujący. Zauważyła, że wybór słonych i słodkich przekąsek jest bardzo szeroki.

Redakcja poleca

Później Cansel Gül spojrzała na ceny poszczególnych produktów – wówczas entuzjazm internatowej gwiazdy minął. Influencerka zwróciła uwagę na to, że ceny gazowanych napoi w Polsce są o wiele wyższe niż w Niemczech. Nie mogła uwierzyć własnym oczom. Cansel Gül zauważyła, że Polacy zarabiają znacznie mniej niż Niemcy, więc zakup tego typu produktów musi być dla nich wyzwaniem finansowym. – To śmieszne – zaznaczyła oburzona.

Zobacz również:  Kupił chleb. Gdy spojrzał na paragon nie mógł uwierzyć

Cansel Gül postanowiła sprawdzić ceny również w innych supermarketach. Gwiazda w tym celu udała się do sklepu jednej z najbardziej popularnych w Polsce sieci – odwiedziła Biedronkę. TikTokerka, przeliczając ceny ze złotówek na euro, zauważyła, że asortyment jest tu o wiele tańszy niż w poprzednim supermarkecie. Odetchnęła z ulgą.

Najlepsze przyprawy do grzybów
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock