Obserwuj w Google News

Niedawno obchodził 111. urodziny. Oto sekret jego długowieczności

2 min. czytania
28.08.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Tripolino Giannini to najstarszy Włoch - pod koniec sierpnia mężczyzna obchodził 111. urodziny. Z tej okazji senior postanowił zdradzić sekret swojej długowieczności. Wskazał na trzy czynniki.

Niedawno obchodził 111. urodziny. Oto sekret jego długowieczności
fot. youtube.com/@comunedicecina1454

Tripolino Giannini jest najstarszym mieszkańcem Włoch - w niedzielę 20 sierpnia mężczyzna skończył 111 lat. Senior świętował swoje urodziny w miejscowości Cecina, w regionie Toskania, gdzie mieszka. Na imprezie pojawili się nie tylko znajomi Włocha, ale też przedstawiciele lokalnych władz. Nie zabrakło również członków National Association of Bersaglieri; Giannini jest najstarszym bersagliere w kraju.

Redakcja poleca

Niedawno obchodził 111. urodziny. Oto sekret jego długowieczności 

"Tripolino Giannini, najdłużej żyjący mężczyzna we Włoszech, skończył dziś 111 lat. Rano zastępca burmistrza Antonio Giuseppe Costantino oraz miejski radny Mauro Niccolini udali się do niego z wizytą, aby złożyć najlepsze życzenia od całej administracji i mieszkańców" - czytamy na stronie internetowej miasteczka Cecina.

Oglądaj

Włoska agencja prasowa ANSA podaje, że Tripolino Giannini urodził się 20 sierpnia 1912 roku w Cecinie. Początkowo mężczyzna odbywał służbę wojskową w lekkiej piechocie zmechanizowanej Gianni. Następnie otworzył mały sklep z owocami i warzywami. Giannini od zawsze był też wielkim miłośnikiem sportu. W 1929 roku wziął udział w pierwszych w swoim życiu zawodach biegowych (Targa Cecina); wówczas zajął wysokie czwarte miejsce.

Podczas imprezy urodzinowej Giannini został zapytany m.in. o sekret swojej długowieczności. Mężczyzna wymienił trzy rzeczy, dzięki którym - jak sądzi - udało mu się dożyć 111 lat. "Zero papierosów, zero stresu oraz lekkie posiłki z kieliszkiem wina" - wyznał Włoch, cytowany przez portal polsatnews.pl. 

Warto w tym miejscu wspomnieć, że los nie był łaskawy dla 111-latka. Tripolino Giannini przeżył największe epidemie świata - udało mu się przetrwać grypę hiszpankę oraz COVID-19.

Nie przegap
Nieudane operacje plastyczne gwiazd. Same nie są z nich zadowolone
10 Zobacz galerię
fot. Pawel Wodzynski/East News