Obserwuj w Google News

Jak wybrać najlepsze imię dla dziecka? Rodzice polecają tę metodę

2 min. czytania
07.11.2023 09:49
Zareaguj Reakcja

Wybór odpowiedniego imienia dla swojej pociechy do spory dylemat dla większości par spodziewających się dziecka. Hitem w mediach społecznościowych jest ta metoda stosowana przez wielu rodziców. Na czym polega?

jakie imię wybrać dla dziecka, ta metoda podbija sieć
fot. Shutterstock

Przyjście na świat dziecka to jeden z najszczęśliwszych momentów w życiu rodziców. Wielu z nich jeszcze przed narodzinami swojego potomka ma już wymyślone imię dla swojej pociechy. Jeszcze inni gorączkowo poszukują różnych pomysłów, inspirując się bohaterami filmów czy książek. Niestety szybko zmieniające się trendy nie ułatwiają im tego zadania.

Nic zatem dziwnego, że część par sięga po różne, nietypowe metody, które mają im ułatwić podjęcie decyzji. Jakiś czas temu pisaliśmy o kobiecie, która przy wyborze imienia dla swojego malucha zdała się na… swojego psa. Portal mirror.co.uk wspomina także o innej metodzie, która cieszy się dużą popularnością wśród świeżo upieczonych rodziców. O czym mowa?

Redakcja poleca

Jak wybrać imię dla dziecka? "Zasada werandy" podbija sieć

Wiele osób chętnie opowiada w sieci o tym, jak ostatecznie udało im się dokonać wyboru imienia dla swojego dziecka. Z pewnością niektóre sposoby mogą nieco pomóc niezdecydowanym rodzicom - szczególnie, jeśli rozważają oni kilka opcji. Niektórzy z nich sięgają po pewną metodę, która wykorzystuje wizualizację.

Można np. wyobrazić sobie, że nasze dziecko jest już nieco starsze i bawi się w ogrodzie. Potem wystarczy podejść do drzwi i wykrzyczeć jego imię, najgłośniej jak się da. Następnie należy to powtórzyć, ale dodając do tego nazwisko oraz dodatkowe zdanie jak np. "czas wracać do domu" czy "obiad gotowy". Dzięki tym kilku sformułowaniom, szybko możemy zweryfikować, czy dane imię rzeczywiście jest tym, które chcemy nadać swojemu maluchowi i czy będzie pasowało do niego również wtedy, gdy nieco podrośnie.

Zobacz także: To imię odchodzi do lamusa? Rodzice rzadziej nadają je dzieciom

Internauci chwalą sobie tę metodę

Jak widać, proste rozwiązania bywają czasami najskuteczniejsze, co potwierdziły doświadczenia internautów. Wielu z nich stwierdziło, że ten pozornie dziwny test może pomóc dziecku uniknąć w przyszłości wstydu. Co ciekawe, niektórzy stosują tę metodę również poszukując imienia dla swoich domowych pupili. "Kiedy byłem młodszy, mieliśmy cocker-spaniela, który był czarno-biały – wyglądał jak ciasteczko z kremem. Kiedy wracaliśmy do domu, podekscytowani postanowiliśmy nazwać go Oreo. Potem tata zatrzymał się w czasie jazdy… i powiedział, że nie, nie może stać pod drzwiami wejściowymi i krzyczeć na całą okolicę - Hej, Oreo!. Zamiast tego postanowiliśmy nadać mu imię Cookie." - cytuje internautę portal mirror.co.uk.

Nie przegap
najbardziej popularne imiona w Polsce
6 Zobacz galerię
fot. shutterstock_Lopolo

Źródło: Radio ZET/mirror.co.uk