Obserwuj w Google News

Mąż odmówił żonie pomocy przy dziecku. Jej reakcja rozwścieczyła internautów

2 min. czytania
28.08.2023 12:49
Zareaguj Reakcja

Młoda mama opowiedziała na forum, jak odegrała się na swoim mężu, który odmówił jej pomocy przy dziecku. Zachowanie kobiety nie spotkało się jednak z aprobatą internautów. Twierdzą, że jej reakcja była niedojrzała.

Kobieta zajmuje się dzieckiem
fot. Shutterstock

Narodziny dziecka potrafią wywrócić dotychczasowe życie do góry nogami. Wielu młodych rodziców często jest zaskoczonych ilością nowych obowiązków, jakim muszą sprostać na co dzień po przyjściu malucha na świat. W tym przypadku duże znaczenie ma odpowiednia komunikacja między partnerami i ustalenie podziału wszystkich rodzicielskich obowiązków. Dzięki temu można uniknąć późniejszych nieporozumień.

Niestety w praktyce nie wygląda to już tak różowo i kłótnie dotyczące opieki nad dzieckiem niestety nie należą do rzadkości. Portal mirror.co.uk przytoczył wątek ze znanego forum internetowego Reddit.com. Internautka opisała w nim, jak potraktowała swojego partnera, kiedy ten odmówił jej wsparcia przy opiece nad dzieckiem.

Redakcja poleca

Tak potraktowała swojego męża. Jej reakcja zdumiewa

Internautka opowiedziała o całej sytuacji na forum. Jak przyznała, od narodzin dziecka to ona zajmuje się pociechą, podczas gdy mąż zarabia na rodzinę, pracując zdalnie dla pewnej firmy. Twierdzi, że partner sporadycznie pomaga jej przy dziecku, większość czasu poświęcając na pracę. Ona stara się to zrozumieć, ale ostatnio zachowanie męża wytrąciło ją z równowagi.

Młoda mama chciała nakarmić dziecko. W czasie, gdy ona odciągała pokarm, maluch zaczął intensywnie płakać i nie mogła nad nim zupełnie zapanować. Wysłała wiadomość do męża, że potrzebuje jego chwilowego wsparcia i poprosiła go o pomoc przy wyczyszczeniu butelki dla dziecka. Ten jednak odmówił, tłumacząc się brakiem czasu. Reakcja męża rozwścieczyła kobietę, która w odwecie postanowiła odłączyć mu modem od internetu w trakcie ważnego spotkania.

Zbulwersowało ją to, że przez większość czasu starała się mu zwykle nie przeszkadzać w pracy, a teraz, gdy pilnie potrzebowała jego wsparcia, nie mogła na niego liczyć. "Wielu jego współpracowników ma dzieci i prosi o pięciominutową przerwę, to nie jest takie poważne. Powtarzam: nigdy go nie prosiłam, żeby robił coś takiego przez osiem miesięcy!!!" - dodaje kobieta cytowana przez portal mirror.co.uk.

Zobacz także: Kłóci się z partnerką o sprzątanie. Twierdzi, że skoro nie ma pracy, powinna zająć się domem

Mówi, jak odegrała się na partnerze. Spadła na nią fala krytyki

Użytkowniczka forum nie spodziewała się, że jej post wywoła taką burzę. Wielu internautów skrytykowało zachowanie kobiety. "Twoja reakcja była bardzo niedojrzała i mogła postawić twojego męża w złej sytuacji w związku z pracą." Twierdzą, że opisana sytuacja nie była nadzwyczajna i z pewnością mogła poradzić sobie z nią sama bez utrudniania pracy mężowi: "Jesteś mamą niepracującą w domu, więc opieka nad dzieckiem to twoje zadanie w godzinach jego pracy. Oczekiwałaś, że przestanie wykonywać swoją, aby zająć się twoją (...)" - dodaje inny użytkownik.

Nie przegap
Te imiona żeńskie przyciągają miłość.
5 Zobacz galerię
fot. Suleymansakci/Shutterstock