Obserwuj w Google News

Nauczycielka w ogniu krytyki. Wszystko przez jej strój

2 min. czytania
30.01.2023 13:27
Zareaguj Reakcja

24-letni nauczycielka Lara wciąż musi mierzyć się z kąśliwymi uwagami rodziców. Nie podoba im się bowiem to, w jaki sposób kobieta ubiera się do pracy.

Nauczycielka
fot. TikTok.com

Zazwyczaj nauczycieli w szkole nie obowiązuje sztywny dress code, jednak większość z nich dba o to, aby ich strój kojarzył się z profesjonalizmem i odpowiadał charakterowi pracy. Okazuje się, że kwestia doboru garderoby jest często powodem wielu dyskusji. Przekonała się o tym 24-letnia Laura, do której nagrania dotarł portal Wirtualna Polska Kobieta. Tiktokerka na opublikowanym przez siebie filmie pokazała, z jakimi komentarzami musi mierzyć się na co dzień w szkole.

Redakcja poleca

Jest krytykowana za swój wygląd

Laura pracuje w Nowym Jorku jako nauczycielka. Prowadzi także konto na TikToku, które ma aż 2,2 miliony polubień. Na jednym ze swoich nagrań przyznała, że podczas pracy często dostaje uwagi od rodziców, którzy zarzucają jej nieodpowiedni strój podczas prowadzenia zajęć. Na filmie pozuje w sali lekcyjnej w krótkiej sukience z dzianiny z dekoltem.

Nieprzychylne komentarze od innych osób nie ograniczają się jednak tylko do jej wyglądu. Kobieta narzeka także, że według nich nie powinna zamieszczać treści w mediach społecznościowych. Źle widziane przez rodziców jej uczniów jest również opowiadanie o swoim statusie związku.

Zobacz także: Przyszła do pracy, a szef odesłał ją do domu przez jej strój. Internauci: "Też byłbym rozproszony"

Nie dba o to, co mówią inni

Laura, mimo krytycznych głosów, stara się nie przejmować tymi komentarzami i podchodzić do nich ze sporym dystansem. Jej nagranie skomentowało wiele osób. Niektórzy internauci przyznali, że również doświadczają podobnych sytuacji w swojej codziennej pracy:

Nie jestem nauczycielem, ale pracuję w szkole i również dostaję wiele tego typu uwag. :/
 
Sama prawda.
 
Jak to życie, nie zawsze jest łatwe. Ale przetrwamy dla przyszłych pokoleń.

Zobacz także: Wyprawiła córce urodziny. Rodzice i nauczycielka się wściekli

RadioZet.pl/kobieta.wp.pl