Obserwuj w Google News

Nie znosi swojej teściowej. Inni uważają, że jest przemiła

2 min. czytania
17.08.2023 13:41
Zareaguj Reakcja

Internautka opowiedziała o swoich relacjach z teściową. Twierdzi, że kobieta zachowuje się wobec niej chłodno, a będąc w towarzystwie innych udaje serdeczną osobę.

Narzeka na relacje z teściową
fot. Shutterstock

Konflikty między synową a teściową to temat rzeka. O ile jednym udaje się wypracować pozytywne relacje, nie brakuje i tych, którzy najchętniej ograniczyliby wszelkie kontakty między sobą do minimum. Nie jest to łatwe, szczególnie gdy rodzina trzyma się blisko, a niedzielne spotkania przy obiedzie czy innych okazjach to wręcz tradycja.

W sieci nie brakuje opowieści sfrustrowanych kobiet, które po ślubie narzekają na relacje z rodzicami partnera. Ostatnio głośno było o teściowej, która zmieniła imię swojego wnuka bez zgody jego świeżo upieczonej mamy. Portal mirror.co.uk przytoczył także historię pewnej 30-latki, która w liście do redakcji opowiedziała o swoich kontaktach z teściową.

Redakcja poleca

Narzeka na teściową. Ma dosyć jej zachowania

Kobieta napisała, że jest w związku małżeńskim od siedmiu lat. Mimo upływu czasu, jej relacje z teściową nadal pozostawiają wiele do życzenia. Zdaniem 30-latki matka partnera traktuje ją z pogardą. Daje jej do zrozumienia, że nigdy nie była odpowiednią kandydatką dla jej syna i zasługuje on na kogoś lepszego.

Przy jednej z okazji stwierdziła, że musi się bardzo starać, aby dorównać swojemu mężowi i jego znajomym, w przeciwnym razie ten szybko ją opuści. Poza tym na każdym kroku stara się umniejszać jej dokonaniom. Twierdzi, że wszystko robi lepiej od niej. Ponadto pozwala sobie na kąśliwe uwagi dotyczące wyglądu synowej:

"Kiedyś powiedziała mi, że posiadanie dzieci rujnuje moją figurę" - cytuje autorkę listu mirror.co.uk.

Kobietę denerwuje też to, że wszyscy uważają jej teściową za miłą osobę, nie zdając sobie sprawy z tego, jaka jest naprawdę.

Zobacz także: Mąż rzucił ją dzień po ślubie. Wszystkiemu winna była teściowa 

Ma dość swojej teściowej. Ekspertka radzi

Na list kobiety postanowiła odpowiedzieć ekspertka portalu mirror.co.uk – C. Nolan. Jej zdaniem internautka nie powinna godzić się na takie zachowanie, nawet jeśli nie chce sprawić przykrości swojemu partnerowi. Sugeruje, że najlepszym rozwiązaniem będzie spokojna, szczera rozmowa z teściową, która być może uświadomi jej, że postępuje niewłaściwie i skłoni do refleksji nad poprawą wspólnych relacji.

RadioZET.pl/mirror.co.uk

Nie przegap