Obserwuj w Google News

Monika przeżyła koszmar na wakacjach. Rosjanka odgryzła palec

2 min. czytania
02.02.2023 13:45
Zareaguj Reakcja

Monika Sozanska, niemiecka szpadzistka polskiego pochodzenia, podzieliła się wstrząsającą historią. Jak zdradziła, podczas pobytu w Tajlandii turystka z Rosji odgryzła kawałek palca jej przyjaciółce. "Wszędzie była krew. To był widok jak z horroru" - relacjonuje 39-latka.

Monika Sozanska przeżyła koszmar na wakacjach. Rosjanka odgryzła palec
fot. instagram.com/monika_sozanska/twitter.com/dailystar

Do tego zdarzenia doszło 29 stycznia br. na wyspie Koh Phangan w południowo-wschodniej części Zatoki Tajlandzkiej. Świadkiem incydentu była urodzona w Bolesławcu Monika Sozanska. 

Zobacz także:  Miss Rosji w bezczelnym wyznaniu. Nawiązała do wojny

Polka przeżyła koszmar na wakacjach

39-letnia niemiecka szpadzistka polskiego pochodzenia pojechała z 42-letnią przyjaciółką Angeliną do Tajlandii. Pewnego dnia kobiety wybrały się do klubu plażowego. Po chwili zauważyły, że obok nieznajomej pary znajduje się pusta pufa. Akurat szukały wolnego miejsca, dlatego ruszyły w kierunku turystów. Zapytały Rosjankę, czy mogą skorzystać z pustego fotela. Wówczas rozpętała się prawdziwa awantura.

Redakcja poleca

Rosjanka na prośbę przyjaciółki Moniki zareagowała lekceważąco. Kobiety zaczęły się kłócić. Do akcji wkroczył kelner, jednak jego interwencja nie na wiele się zdała. Sozanska powiedziała później, że po odejściu obsługi Vavara zaatakowała 42-latkę, a także rzuciła się na jej psa. W odpowiedzi Angelina uderzyła turystkę w czoło. 

Kobieta zniknęła na krótko, ale wróciła jeszcze bardziej wściekła. Złapała rękę mojej przyjaciółki i ugryzła ją. Zaraz wypluła kawałek palca i się uśmiechnęła. Wszędzie była krew. To był widok jak z horroru - relacjonuje 39-latka.

W trakcie, gdy Monika szukała końcówki palca w piasku i pocieszała przyjaciółkę, para turystów zaczęła uciekać. Finalnie została zatrzymana przez policję, która akurat znajdowała się w pobliżu.  

"Lekarze próbują uratować palec"

Funkcjonariusze poprosili 32-letnią Rosjankę o okazanie dokumentów. Kobieta miała jednak przy sobie tylko zdjęcie paszportu. W związku z tym policja powiedziała turystce, aby poszła do hotelu po dokument, a następnie dostarczyła go na posterunek. Do tego jednak nigdy nie doszło. Vavara G. skorzystała z okazji. Kupiła bilet na najbliższy lot i uciekła do Malezji. Policja podała, że jeżeli kobieta wróci do Tajlandii, zostanie od razu aresztowana.

W międzyczasie Angelina została zabrana do szpitala na pobliską wyspę Koh Samui. Niedługo później przetransportowano kobietę do rodzinnej Anglii, gdzie poddano ją niezbędnemu leczeniu.

Zobacz także:  Mówi, że jest "ludzkim diabłem". Brazylijczyk chce trafić do Księgi Rekordów Guinnessa

Lekarze próbują teraz uratować palec i uniknąć amputacji - powiedziała Monika.

Monika Sozanska to medalistka mistrzostw świata i Europy w szermierce. Jest córką Piotra Sozańskiego, byłego mistrza Polski w szpadzie. Kobieta zakończyła karierę w 2020 roku.

RadioZET.pl/mirror.co.uk/wydarzenia.interia.pl