Obserwuj w Google News

Jej dzieci nie chodzą do lekarza. Internauci: "to niebezpieczne"

2 min. czytania
12.01.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Metody wychowawcze tej młodej mamy wzbudzają w sieci wiele kontrowersji. Ona jednak przyznaje: "Jestem bardzo pewna swoich decyzji, chociaż ludzie tego nie rozumieją".

Mama
fot. tiktok.com

Wychowanie dziecka to złożony proces i nie ma w tym przypadku jednej gotowej recepty na sukces. Rolą rodzica jest wspieranie malucha na każdym etapie jego rozwoju. Ważne jest, aby zapewnić mu szczęśliwe i bezpieczne dzieciństwo, a jednocześnie przygotować go do dorosłego życia. Nie istnieje jednak uniwersalny model wychowawczy. Podczas gdy jedni stawiają na dyscyplinę i zasady, inni wolą bardziej liberalne podejście do kwestii rodzicielstwa. Doskonałym przykładem jest ta młoda mama, której styl wychowywania dzieci nie wszystkim się jednak podoba.

Redakcja poleca

Jest krytykowana za swoje metody rodzicielskie

Portal nypost.com przybliżył historię młodej mamy o imieniu Kaytlynn. Kobieta ma 23 lata i zawsze marzyła o posiadaniu dzieci. Sama bowiem dorastała w dużej rodzinie, pomagając w opiece nad młodszym rodzeństwem. Gdy zaszła w pierwszą ciążę powiedziała sobie jednak, że będzie wychowywać swoje potomstwo w zupełnie innym stylu, niż robili to jej rodzice.

Dziś młoda mama spełnia się w roli influencerki. Prowadzi profil na TikToku, na którym pokazuje codzienne życie swojej rodziny. Dla wielu osób wydaje się ono dość oryginalne. Kobieta ma ciekawe podejście m.in. do kwestii edukacji. Nie korzysta z pomocy opiekunek i preferuje wyłącznie nauczanie domowe. Zależy jej bowiem na tym, aby dzieci poznawały świat poprzez własne doświadczenia. Według niej maluch sam może decydować o tym, czego i kiedy chce się uczyć.

Młoda mama nie wymaga też, aby jej dzieci kładły się do snu o określonej porze, udawały się na drzemki czy spały we własnym łóżku. Nie zmusza ich również do noszenia butów ani skarpetek i jak twierdzi - sama także tego nie lubi. Jej pociechy mogą chodzić boso w różnych miejscach, kiedy tylko mają na to ochotę.

Dzieci Kaytlynn nie jedzą mięsa ani innych produktów pochodzenia zwierzęcego. Nie spożywają również przetworzonych cukrów. Na co dzień rodzina sama przygotowuje posiłki i stosuje pełnowartościową, wegańską dietę bogatą w owoce, warzywa, orzechy, nasiona, kiełki i rośliny strączkowe. Ponadto kobieta stara się leczyć dzieci tylko domowymi sposobami, a wizytę u lekarza traktuje jako ostateczność.

Zobacz także:  Młoda mama pokazała, jak kładzie dziecko do snu. Wiele osób krytykuje jej metodę

"Mówią mi, że nie zasługuję na posiadanie dzieci"

Młoda mama ma świadomość, że jej metody wychowawcze nie należą do często spotykanych, ale nie spodziewała się, że wzbudzą aż tyle kontrowersji. Dalej jednak będzie trzymać się swoich zasad, pełniąc dla dzieci rolę głównego nauczyciela czy lekarza. Jak mówi, sama poznała wielu rodziców, którzy myślą i postępują w podobny sposób.

Praktykuję to, co nazywa się holistycznym i pełnym szacunku rodzicielstwem.

A co wy sądzicie o jej metodach wychowawczych?

Zobacz także: Nie lubisz bawić się ze swoim dzieckiem? Wyjaśniamy, dlaczego

RadioZet.pl/nypost.com