Obserwuj w Google News

Narzeka na trudy macierzyństwa. "Tęsknię za swoim dawnym życiem"

2 min. czytania
02.08.2023 10:49
Zareaguj Reakcja

Młoda mama jest przytłoczona obowiązkami, jakie spoczywają na niej po narodzinach dziecka. Twierdzi, że nieraz tęskni za czasem, kiedy mogła myśleć tylko o sobie. Wyznanie kobiety wywołało duże poruszenie wśród innych rodziców.

kobieta narzeka na trudy macierzyństwa
fot. Shutterstock

Przyjście na świat dziecka to wyjątkowy i ekscytujący moment w życiu rodziców. Wielu z nich przyznaje jednak, ze rodzicielstwo wcale nie wygląda zawsze tak "cukierkowo", jak często jest to przedstawiane w mediach społecznościowych. Świeżo upieczeni rodzice nieraz są zaskoczeni tym, jak bardzo zmienia się ich codzienność po narodzinach pociechy.

Coraz więcej kobiet otwarcie mówi nie tylko o blaskach, ale i cieniach macierzyństwa, co często spotyka się z niezrozumieniem otoczenia. Pewna młoda mama, o której napisał thesun.co.uk postanowiła podzielić się swoimi doświadczeniami na forum parentingowym. Kobieta przyznała, że odnalezienie się w nowej roli niestety nie jest dla niej łatwe.   

Redakcja poleca

Została mamą. Mówi, jak zmieniło się jej życie

Młoda mama opowiedziała o swoich odczuciach związanych z macierzyństwem na forum dla rodziców. Dziesięć miesięcy temu powitała na świecie swoją córeczkę. Twierdzi, że dziewczynka jest cudownym oraz bystrym dzieckiem i że kocha swoje dziecko najbardziej na świecie. Internautka otworzyła się przed internautami i szczerze opowiedziała, co sądzi o byciu rodzicem.

Wyznała, że przytłacza ją ciągłe poczucie odpowiedzialności, konieczność bycia czujnym każdego dnia przez całą dobę i brak odpoczynku. Mówi, że czasami tęskni za swoim dawnym życiem:

Miałam ciche, spokojne, mało ekscytujące życie i to właśnie lubię. Jestem bardzo introwertyczną, samodzielną osobą i zawsze byłam szczęśliwa, będąc sama (...). - cytuje kobietę thesun.co.uk

Zdarza jej się wracać myślami do czasów, gdy mogła w spokoju wieczorami obejrzeć filmy, zjeść kolację poza domem czy udać się na wakacje. Kobieta ma nadzieję, że kiedy jej dziecko nieco podrośnie, sytuacja się unormuje.

Zobacz także: Jej dzieci nie chodzą do lekarza. Internauci: "to niebezpieczne"

Słowa kobiety obiegły sieć. Tak komentują je internauci

Post młodej mamy zamieszczony na forum spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony innych rodziców. Wielu internautów włączyło się w dyskusję. Część z nich była wyraźnie zaskoczona słowami kobiety i zastanawiała się, dlaczego w takim razie zdecydowała się, aby zostać rodzicem. Niektórzy starali się jej dodać otuchy, twierdząc, że na początku sami także przeżywali trudne chwile, ale z czasem coraz lepiej odnajdywali się w nowej rzeczywistości.

Nie przegap

RadioZET.pl/thesun.co.uk/mumsnet.com