Obserwuj w Google News

Miss ukończyła studia z inżynierii kosmicznej. Teraz promuje naukę wśród dzieci

2 min. czytania
27.07.2023 14:53
Zareaguj Reakcja

Jakiś czas temu Jessica Gagen została wybrana tegoroczną Miss Anglii. Nie zamierza jednak poprzestać na apelach o pokój na świecie i machaniu do fanów. Kobieta ukończyła studia z zakresu inżynierii kosmicznej. Używa zdobytego tytułu do rozpowszechniania nauki wśród dziewczynek.

Miss Anglii promuje wśród dziewczynek przedmioty ścisłe.
fot. @jessicaashley_/Instagram

Jessica Gagen jest 28-letnią modelką i influencerką. Na świat patrzy zza kurtyny długich, rudych włosów i niemal 180 centymetrów wzrostu. Kobieta będzie reprezentować Anglię w organizowanym w grudniu 2023 roku konkursie Miss Świata, podczas którego poprzednia laureatka ( Polka Karolina Bielawska) ukoronuje swoją następczynię.

Jessica ma niezwykłą misję: jako wykształcona inżynierka kosmiczna pragnie promować tę dziedzinę wśród dziewczynek i zachęcać je do uczestnictwa w zajęciach rozszerzających przedmioty ścisłe, kategoryzowane w angielskim systemie szkolnictwa jako STEM. Nazwa jest akronimem pierwszych liter słów science (przedmiot łączący chemię, biologię i fizykę, pozbawiony polskiego odpowiednika), technology (technologia), engineering (inżynieria) oraz mathematics (matematyka).

Redakcja poleca

Miss promuje naukę. Opowiada dziewczynkom o inżynierii kosmicznej

Miss Anglii twierdzi, że modeling i inżyniera kosmiczna mają ze sobą całkiem sporo wspólnego. Wszystko przez podobne cechy, które Gagen ceni w obu branżach: różnorodność, pracę zespołową, okoliczności do pracy międzynarodowej, dobre wynagrodzenie i umiejętności, które można przekazywać dalej. Ostatni element wydaje się szczególnie istotny dla ceniącej nauki ścisłe miss: Jessica regularnie odwiedza rozmaite placówki edukacyjne, gdzie spotyka się z dziewczynkami i opowiada im o perspektywiczności inżynierii kosmicznej oraz związanych z nią przedmiotów (np. matematyki i fizyki).

Kobieta jasno określa swój cel. W podcaście „Figuring Out” powiedziała prowadzącej Jemmie Permalloo:

Używam mojego tytułu, by przyciągnąć do tej branży więcej dziewczynek.

Zobacz także: Wychowała córkę na Małą Miss. Dręczyła ją fizycznie i psychicznie

Miss została inżynierką. Po studiach magisterskich chce ruszyć w kosmos

Jessica ukończyła niedawno studia (które godziła z konkursami oraz problemami zdrowotnymi) i oficjalnie została inżynierką kosmiczną. Swoją naukową drogę podsumowała długim postem, opublikowanym na Instagramie.

- 5 lat podróży obejmującej rok studiowania podstaw fizyki, 40 godzin pracy tygodniowo w supermarkecie podczas pandemicznego roku, 149 biegów charytatywnych w przebraniach, 3-letnie studia licencjackie, przegraną Miss Anglii, wygraną Miss Anglii, połowę studiów magisterskich oraz TYSIĄCE dzieci zainspirowanych do zainteresowania się inżynierią za pośrednictwem moich #SzkolnychPogawędekOSTEM – czytamy pod zdjęciem przedstawiającym szczęśliwą Miss Anglii w birecie i absolutoryjnej szacie.

Jaki będzie następny krok? Jessica Gagen planuje wrócić na uczelnię i zrealizować studia magisterskie. Anglia i świat to dla niej za mało – kobieta myśli nawet o zostaniu astronautką.

Nie przegap

RadioZET.pl/goodnewsnetwork.com/jessicagagen.com