Obserwuj w Google News

Nie mogła rozróżnić swoich bliźniaków. Poprosiła o pomoc... policję

2 min. czytania
20.03.2023 11:50
Zareaguj Reakcja

Mama bliźniaków jednojajowych miała problem z odróżnieniem swoich dzieci. Jej wyznanie podbija social media.

Bliźnięta
fot. Shutterstock

Często mówi się, że narodziny bliźniaków to dla rodziny podwójne szczęście. Niektórzy rodzice żartują też, że to dwa razy więcej różnych problemów. Przekonała się o tym młoda mama Sofi, o której napisał portal nypost.com. Kobieta kilka miesięcy temu przywitała na świecie bliźnięta, niestety pewnego dnia miała problem z ich identyfikacją. Swoją historią podzieliła się w mediach społecznościowych.

Redakcja poleca

Nie mogła rozróżnić swoich dzieci

Pochodząca z Argentyny Sofi opisała na Twitterze nieprzyjemną sytuację, jaką ją spotkała. Przyznała, że pewnego dnia nie mogła rozróżnić swoich bliźniąt. Jedno z nich nosiło niebieską wstążkę na nadgarstku. Pewnej nocy, gdy dzieci chorowały, kobieta na chwilę ją zdjęła, a potem... zupełnie się pogubiła.

Maluchy miały wtedy zaledwie 45 dni i jak tłumaczy, ze względu na ich ogromne podobieństwo ich identyfikacja była wręcz niemożliwa. W związku z tym młoda mama postanowiła udać się na lokalny posterunek policji, aby pobrał on odciski palców od jej kilkumiesięcznych pociech.

Jutro muszę iść na policję, żeby pobrali odciski palców moich bliźniaków i powiedzieli mi, który jest który. Zdobyłam nagrodę matki roku. - napisała na Twitterze.

Ostatecznie tożsamość dzieci została potwierdzona przez zespół z Krajowego Rejestru Osób (Renaper), co uspokoiło młodych rodziców.

Zobacz także: Ta kobieta z Wielkiej Brytanii ma 22 dzieci. Była w ciąży przez kilkanaście lat

Wsparcie internautów

Post młodej mamy opublikowany na Twitterze w krótkim czasie stał się viralem. Do tej pory doczekał się ponad 15,5 miliona wyświetleń. Okazuje się, że Sofi nie jest jedyną, której przytrafiła się taka sytuacja. Wiele osób przyznało, że na początku również miało problemy z odróżnieniem swoich niemowląt. Aby ułatwić sobie to zadanie, młodzi rodzice stosowali szereg różnych trików, jak zakładanie bransoletek, malowanie dzieciom paznokci na różne kolory itp.

Zobacz także: Ma sześcioro dzieci, z których czworo to lalki. Wyglądają jak prawdziwe noworodki

RadioZET.pl/nypost.com