Obserwuj w Google News

Ma problem z mężem i poprosiła księdza o pomoc. Tak zareagował

2 min. czytania
17.05.2023 14:35
Zareaguj Reakcja

Pewna internautka ma problem z mężem. Jak wyjaśniła, dla jej partnera najważniejsza jest jego mama. Kobieta zwróciła się o pomoc do księdza. Na odpowiedź duchownego nie trzeba było długo czekać. "Dziękuję za te mądre słowa" - komentują użytkownicy TikToka.

Ma problem z mężem i poprosiła księdza o pomoc. Tak zareagował
fot. tiktok.com/@ks.piotrjarosiewicz

Niektórzy księża aktywnie działają w social mediach. Za pośrednictwem TikToka czy Instagrama krzewią wiarę, zachęcają do modlitwy, a także tłumaczą różne zagadnienia religijne. Wśród nich jest ksiądz Piotr Jarosiewicz. Jego konto obserwuje ponad 275 tys. osób.

Duchowny na swoim profilu na TikToku regularnie organizuje tzw. Q&A (ang. questions and answers) i odpowiada na - także te trudne - pytania obserwatorów. Kilka dni temu jeden z internautów poruszył temat ślubu kościelnego w ciąży. Kapłan z radością w głosie zaznaczył, że nie ma przeciwskazań ku temu, by kobieta w stanie błogosławionym przystąpiła do sakramentu małżeństwa. 

Ostatnio natomiast pewna użytkowniczka serwisu postanowiła zwrócić się do księdza o pomoc. Internautka wyjaśniła, że ma problem z mężem. Kapłan i tym razem nie zwlekał z odpowiedzią.

Redakcja poleca

Ma problem z mężem i poprosiła księdza o pomoc. Tak zareagował

Obserwatorka księdza Piotra Jarosiewicza zapytała kapłana, co robić, jak dla męża najważniejsza jest jego mama. Duchowny zdecydował się zmierzyć z tym niełatwym zagadnieniem. Jego odpowiedź była bardzo konkretna.

- Rodzice chcą szczęścia dzieci, czyli normą jest to, że dążą do tego, żeby dziecko się usamodzielniło. Po naszemu - odcięło pępowinę i zaczęło żyć swoim życiem. Jeśli dziecko nie żyje swoim życiem, to żyje tą rzeczywistością mamy, domu, rodziny. Pierwsza rzecz: jeśli rodzice chcą szczęścia, trzeba to odciąć - wyjaśnił kapłan.

Powołując się na słowa Jacka Pulikowskiego, dodał, że pierwsza relacja to zawsze mąż i żona, druga rodzice - dzieci, zaś trzecia rodzice i teściowie. "Myślę, że słowo "miłość" pisze się dzisiaj "czas". Tyle czasu, ile wygospodarujemy dla osób, które kochamy, ten czas oznacza miłość. Więc tu powiedzieć mężowi: "Mężu, ja ciebie chcę. Ślubowałeś mi miłość, czyli ślubowałeś mi czas, wierność, uczciwość" - podsumował ksiądz. 

Zobacz także:  Noc poślubna z koszmarów? Teściowa chciała spać w pokoju nowożeńców

Internauci komentują: "Wysyłam swojej teściowej"

Nagranie duchownego spotkało się z żywym zainteresowaniem internautów. Wideo zostało obejrzane ponad 115 tys. razy. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Wiele osób zgodziło się ze słowami księdza.

Dziękuję za piękne wytłumaczenie. Wysyłam swojej teściowej.
 
W końcu ktoś to powiedział. Ciągle tylko zbieram hejty, gdy powiem, że to mąż będzie dla mnie zawsze na 1. miejscu, a nie dzieci. Tak wygląda rodzina.
 
Dziękuję księdzu za te mądre słowa.
 
Ładnie ks. odpowiada, tylko życie pokazuje inaczej. Słuchał mamusi, bo mamę miał jedną, a kobiet może mieć 100 - brzmią komentarze pod nagraniem.

Zobacz także:  Panna młoda opublikowała zawstydzający moment swojego ślubu. Nie uwierzycie, co zrobiła jej teściowa

Angelina Jolie z dziećmi na czerwonym dywanie
10 Zobacz galerię
fot. Rex Features/East News

RadioZET.pl