Obserwuj w Google News

Ma nastoletnie dziecko. Wciąż czyta mu bajki przed snem

2 min. czytania
24.02.2023 11:31
Zareaguj Reakcja

Kobieta przyznała, że nadal czyta bajki swojej 13-letniej córce. Jej post wywołał dużą dyskusję w sieci.

Czytanie przed snem
fot. Shutterstock

Wielu rodziców czyta swoim dzieciom bajki na dobranoc. Zdaniem specjalistów taka praktyka nie tylko pomaga najmłodszym w zasypianiu, ale ma też wiele innych zalet. Doskonale wpływa na ich rozwój emocjonalny, rozbudza wyobraźnię i ciekawość świata oraz uczy nowych rzeczy. Okazuje się, że są rodzice, którym trudno z tego zrezygnować i nadal czytają swoich nastoletnim dzieciom przed snem.

Redakcja poleca

Czyta książki na dobranoc 13-letniej córce

Pewna mama, o której napisał nypost.com, zapytała na forum parentingowym, czy są wśród innych użytkowników rodzice, którzy nadal czytają bajki swoim starszym dzieciom. Jak przyznała sama ma 13-letnią córkę i wciąż opowiada jej na dobranoc różne historie. Stwierdziła, że mimo upływu czasu wciąż jest im trudno zrezygnować z tej wieczornej rutyny:

Zawsze czytaliśmy bajki na dobranoc. Moja córka skończy w tym roku 13 lat, a ja nadal czytam jej rozdział lub dwa książki przed snem. - napisała.

Dodała także, że ma świadomość, że nadejdzie taki dzień, kiedy dziecko będzie wolało czytać sobie samodzielnie. Zaznaczyła jednak, że ona sama na pewno za tym zatęskni.

Zobacz także: Ta kobieta z Wielkiej Brytanii ma 22 dzieci. Była w ciąży przez kilkanaście lat 

Internauci podzieleni

Pod postem użytkowniczki forum wywiązała się duża dyskusja. Część rodziców była wyraźnie zdziwiona wyznaniem kobiety:

Jestem bardzo zaskoczony! Moi rodzice przestali mi czytać w wieku siedmiu lat i tak samo jest z dwójką moich dzieci.

Znaleźli się też i tacy, którzy stwierdzili, że nocny nawyk czytania dzieciom wciąż jest obecny także w ich domu, chociaż mają już nastoletnie pociechy. Według nich to doskonały sposób na podtrzymanie więzi z potomstwem:

Wciąż większość wieczorów czytam moim córkom w wieku 14,5 i prawie 13 lat. Wiem, że to nie będzie trwało wiecznie, ale po prostu cieszę się tym, póki trwa.

Wiele osób twierdziło, że trudno jednoznacznie określić granicę wieku, do którego należy czytać dzieciom na dobranoc. Pojawiły się komentarze, że najlepiej taką decyzję pozostawić swoim pociechom.

Zobacz także: Wstydzi się ujawnić, jak nazwała dzieci. „Nie chce, by inni mnie oceniali”

RadioZET.pl/nypost.com