Obserwuj w Google News

Ma 42 lata i jest profesjonalną syreną morską. "Dla mnie to styl życia"

2 min. czytania
13.03.2023 13:17
Zareaguj Reakcja

42-letnia Brytyjka Emma Harper jest profesjonalną syreną morską. Cały swój wolny czas spędza z 15-kilogramowym ogonem w wodzie. Kobieta potrafi wtrzymać oddech na cztery minuty i nurkować na głębokość nawet 20 metrów.

Ma 42 lata i jest profesjonalną syreną morską. "Dla mnie to styl życia"
fot. tiktok.com/@mischiefthemermaid

Wiele dziewczynek marzy, aby choć na chwilę stać się syrenką morską. Z czasem jednak większość z nich porzuca te dziecięce plany. Ale nie wszystkie. Niektóre kobiety urzeczywistniają fantazję i zostają profesjonalnymi syrenami. Wśród nich jest Emma Harper.

Redakcja poleca

Została profesjonalną syreną morską. "Dla mnie to styl życia"

Harper, szerzej znana jako Mischief the Mermaid, pochodzi z miasteczka Truro w Wielkiej Brytanii. Emma ma 42 lata, jest szczęśliwą mężatką, mamą trójki dzieci, a także profesjonalną syreną. Cały swój wolny czas spędza w morzu.

Jak czytamy na portalu dailymail.co.uk, kobieta, aby pozostawać w jak najlepszej formie, regularnie ćwiczy. Każdego tygodnia na treningi poświęca około sześciu godzin. Efekty widać gołym okiem. Emma potrafi wstrzymać oddech pod wodą na całe cztery minuty (w przyszłości chce poprawić ten wynik na sześć minut) i nurkować na głębokość nawet 20 metrów.

- Niektóre syreny myślą, że chodzi o to, żeby pozować na skałach i ładnie wyglądać. Ale dla mnie to styl życia. Bycie syreną przypomina mi, że jesteśmy tylko małą częścią czegoś wielkiego i pięknego. (...) Wszystko wtedy schodzi na dalszy plan - stres, telefony i e-maile. Musisz się zatrzymać i być w tej chwili, słuchać bicia serca, obniżyć tętno i po prostu "latać" - mówi Emma, cytowana przez portal dailymail.co.uk.

Zobacz także:  Rodzice wychowali ją jak księżniczkę. Wyglądem przypomina lalkę

Miłość Harper do wody zaczęła się jeszcze w czasach nastoletnich. Gdy miała naście lat, spędzała godziny pływając w morzu i leżąc na plaży. Obecnie kobieta jest instruktorką syren oceanicznych. Uczy innych, jak pływać z ogonem. A to nie lada wyzwanie, bo są one dosyć ciężkie. Emmy jest silikonowy i waży ponad 15 kilogramów. Ponadto Brytyjka angażuje się społecznie. Prowadzi m.in. kampanię na rzecz czystszych oceanów. Głośno mówi też o korzyściach zdrowotnych płynących z przebywania w morzu. 

- Uwielbiam tajemnice. Uwielbiam to, że nikt nie może mi powiedzieć, że nie są (przyp. red. - syreny) prawdziwe, ponieważ nie wiemy, co żyje w głębinach oceanu. Jest tak wiele miejsc, których nie zbadaliśmy. Wiemy więcej o kosmosie niż o oceanie - mówi 42-latka.

42-letnia syrena podbija TikToka

42-latka aktywnie też działa w mediach społecznościowych. Jej konto na TikToku o nazwie @mischiefthemermaid obserwuje ponad 190 tys. osób. Kobieta na swoim profilu publikuje głównie nagrania, na których pokazuje, jak pływa z syrenim ogonem.

Internauci są wniebowzięci. Pod filmami Emmy na TikToku można znaleźć wiele pozytywnych komentarzy. "Super", Uwielbiam cię, syreno", "Piękny ogon", "Jestem twoim fanem" - piszą użytkownicy aplikacji.

Zobacz także:  Ona ma 61 lat, jej córka 22. Ludzie myślą, że są siostrami

RadioZET.pl/dailymail.co.uk