Obserwuj w Google News

Ma 33 lata i jest dziewicą. To usłyszała u ginekologa

2 min. czytania
28.08.2023 13:07
Zareaguj Reakcja

Portal WP Kobieta opisał historię Pauli (imię zmienione na potrzeby artykułu - przyp. red.). 33-latka inicjację seksualną ma jeszcze przed sobą. Między innymi przez to, co usłyszała w gabinecie ginekologicznym, boi się rozpocząć współżycie.

To usłyszała od ginekologa
fot. shutterstock_mariakray

Wiek inicjacji seksualnej w Polsce od wielu lat systematycznie się obniża. Statystyki pokazują, że obecnie na pierwsze zbliżenie najczęściej decydują się kobiety w wieku od 16 do 18 lat. Są jednak też panie, które – z różnych powodów – rozpoczynają współżycie znacznie później – nawet po 30 roku życia. Nie ma w tym absolutnie nic złego. Pierwszy raz to bowiem indywidualna decyzja każdej z kobiet.

Zwleka z rozpoczęciem współżycia. Ma kilka powodów

Kobiety zwlekają z rozpoczęciem współżycia z różnych powodów. Niektóre panie czekają na to, by w ich życiu pojawiła się odpowiednia osoba – kochająca, czuła i troskliwa. Inne mierzą się z brakiem samoakceptacji i lękiem przed bliskością. Są też kobiety, które – ze względu na głęboką religijność – inicjację seksualną chcą przeżyć dopiero po ślubie.

Paula, której historię opisał portal WP Kobieta, również jest osobą wierzącą. Pochodzi z katolickiej rodziny i w życiu kieruje się moralnością chrześcijańską. To sprawiało, że przez wiele lat odsuwała od siebie myśl o rozpoczęciu współżycia. Jak podkreśliła w rozmowie z dziennikarką portalu WP Kobieta – nie chciała zawieść rodziców oraz swojego otoczenia.

Redakcja poleca

33-latka nieustannie walczy także z kompleksami. Paula boi się rozebrać przed mężczyzną, ponieważ nie jest zadowolona z tego, jak prezentuje się jej ciało. Obawia się, że ewentualny partner również mógłby uznać ją za niewystarczająco atrakcyjną. To sprawia, że czuje lęk oraz niepokój.

Chciała się przełamać. To usłyszała od ginekologa

Paula pracuje nad pewnością siebie w trakcie regularnych wizyt u terapeuty. Nie jest to jednak łatwe zadanie. Mimo dużych trudności dziewczyna – jak zaznacza portal WP Kobieta – coraz bardziej otwiera się na świat. 33-latka niedawno postanowiła, że z inicjacją seksualną nie będzie czekać jednak do ślubu.

Zobacz również:  „Pornoli się naoglądałaś, że tak się wygoliłaś?” Co kobiety słyszą od polskich ginekologów?

Po podjęciu ważnej decyzji Paula spotkała się jednak z komentarzem, który bardzo zniechęcił ją do rozpoczęcia współżycia. 33-latka podczas rutynowej wizyty w gabinecie ginekologicznym usłyszała, że z powodu budowy narządów wewnętrznych, pierwszy raz będzie dla niej bolesny. Lekarka miała powiedzieć przestraszonej pacjentce, że „współczuje jej pierwszego razu, bo nie będzie on przyjemny".

– Powiedziała tylko, że taką mam budowę i tyle. Żadnych porad – zaznaczyła Paula w rozmowie z portalem WP Kobieta. Jak nietrudno się domyślić, komentarz lekarki przestraszył 33-latkę. 

Nie przegap