Obserwuj w Google News

Lekarz pokazał, co dzieje się w brzuchu kobiety ciężarnej. Włożył kamerę do macicy

2 min. czytania
03.04.2023 10:08
Zareaguj Reakcja

Michael Narvey jest neonatalogiem z Kanady. Kocha swoją pracę, a o najciekawszych jej aspektach opowiada na TikToku. Lekarz zamieścił w sieci nagranie, które szczególnie wzruszyło użytkowników aplikacji. Film pokazuje jak 22-tygodniowe bliźniaki poruszają się i przytulają we wnętrzu macicy swojej mamy. – Współczesna nauka jest oszałamiająca – stwierdzili niemal jednogłośnie obserwatorzy Michaela Narveya.

Włożył kamerę do macicy
fot. shutterstock/MVelishchuk

Michael Narvey jest neonatalogiem. Specjalizuje się więc w diagnozowaniu i leczeniu schorzeń dzieci w okresie prenatalnym i noworodkowym. Michael Narvey kocha to, co robi i otwarcie się do tego przyznaje. Lekarz z Kanady dwa lata temu postanowił dzielić się najciekawszymi aspektami swojej pracy w sieci. Założył TikToka i szybko stał się ulubieńcem internautów.

Neonatalog regularnie publikuje na TikToku treści związane z ciążą i porodem. Obserwuje go już ponad 660 tys. użytkowników z całego świata. Filmy lekarza biją rekordy popularności, osiągają nawet 20 milionów wyświetleń.

Zobacz również:  Jej dzieci nie chodzą do lekarza. Internauci: "to niebezpieczne"

Lekarz włożył kamerę do macicy ciężarnej. Nagranie go poruszyło

Dr Michael Narvey niedawno opublikował w sieci film, który wzruszył tysiące matek. Neonatalog z Kanady postanowił pokazać internautkom, co dzieje się we wnętrzu macicy kobiety, która jest w bliźniaczej ciąży. Opublikował nagranie, na którym widać, jak wtulone rodzeństwo delikatnie porusza się w łonie mamy. – Wiem, że wiele moich obserwatorek jest w ciąży i myślę, że są zaintrygowane tym, jak wyglądają ich dzieci przed urodzeniem – zaznaczył lekarz. I dodał:

Następnym razem, gdy poczujesz kopnięcie w ciąży, pomyśl o tym nagraniu.

Lekarz wyjaśnił, że nagranie maluchów było możliwe dzięki użyciu fiberoendoskopu i wykonaniu badania, które określa się jako biopsja tkanek płodu. To diagnostyczne badanie prenatalne wykonywane zazwyczaj pomiędzy 18 a 20 tygodniem ciąży.

Wprowadzenie fiberoendoskopu do macicy matki pozwala na dokładne oglądnięcie płodu oraz pobranie fragmentów tkanek potrzebnych do analizy. Najczęściej służy do oceny i ewentualnego leczenia wad wrodzonych.

Redakcja poleca

Internautki w szoku. „Wspaniale jest to zobaczyć”

Nagranie, które Michael Narvey udostępnił w sieci, bardzo spodobało się internautkom. Kobiety w komentarzach nie ukrywały wzruszenia i zaciekawienia. – Jestem mamą bliźniaków i wspaniale jest to zobaczyć – zaznaczyła jedna z użytkowniczek TikToka.

Wyglądają razem przepięknie!
Postęp nauki robi wrażenie!

RadioZET.pl/edziecko.pl