Obserwuj w Google News

Zapytał księdza o halloweenowe imprezy. Odpowiedź duchownego wywołała burzę na TikToku

2 min. czytania
12.10.2023 13:13
Zareaguj Reakcja

Znany z TikToka ksiądz Sebastian Picur został zapytany o Halloween i organizowane w tym dniu imprezy. Duchowny stanowczo odpowiedział. W komentarzach rozpętała się burza.

Ksiądz z TikToka mówi o Halloween. Jego słowa wywołały burzę wśród internautów
fot. tiktok.com/@ks.sebastianpicur

Halloween rokrocznie przypada 31 października, a więc dzień przed uroczystością Wszystkich Świętych. To nieoficjalne święto najhuczniej obchodzone jest w Sanach Zjednoczonych, Kanadzie, Wielkiej Brytanii oraz Irlandii. Coraz większą popularnością cieszy się również w Polsce. 

Znanym zwyczajem halloweenowym jest zabawa, która nosi nazwę "cukierek albo psikus". Wówczas dzieci przebierają się w kostiumy i chodzą od domu do domu, zbierając słodycze do koszyków. Z kolei młodzież i osoby dorosłe często organizują tego dnia mniejsze i większe imprezy dla znajomych. Tego typu zabawy krytykowane są jednak przez Kościół. Niektórzy księża uważają, że mają one cechy "kultu szatana", inni z kolei łączą Halloween z brakiem szacunku dla zmarłych. Jakiś czas temu głos w tym temacie postanowił zabrać również ksiądz Sebastian Picur.

Redakcja poleca

Zapytał księdza o halloweenowe imprezy. Stanowcza odpowiedź duchownego

Ksiądz Sebastian Picur prowadzi popularne konto na TikToku, które obserwuje ponad 730 tysięcy osób. Duchowny na swoim profilu m.in. tłumaczy zasady wiary chrześcijańskiej oraz czyta fragmenty Słowa Bożego. Chętnie odpowiada też na pytania użytkowników platformy.

Jakiś czas temu jeden z internautów poruszył temat halloweenowych zabaw. "Powie ksiądz coś o Halloween? Czy można tego dnia zorganizować imprezę ze znajomymi?" - zapytał duchownego. Kapłan nie zwlekał z odpowiedzią. Wyznał, że osobiście odradza zabawy w tym stylu. "W Halloween jest dużo motywów sprzecznych z chrześcijaństwem" - podkreślił ksiądz Picur.

Zobacz także:  Śni ci się osoba zmarła? Ksiądz mówi, co to oznacza

Ksiądz z TikToka mówi o Halloween. W komentarzach burza

Nagranie księdza Sebastiana Picura obiegło media społecznościowe. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Odpowiedź kapłana nie spodobała się jednak wielu internautom. "Gdyby dzieciaki wzywały duchy i brały udział w praktykach okultystycznych, to rzeczywiście można byłoby się czepiać" - napisał jeden z użytkowników TikToka. Inny dodał: "No ale jak dzieci mają frajdę z tego, to niech świętują, nikt im nie zabroni". 

W kolejnych komentarzach możemy przeczytać podobne opinie. "Póki nie robisz rytuałów i nie chodzisz na jakieś czarne msze, to tylko przebieranki i zabawa", "Impreza jako tylko impreza na Halloween ze znajomymi to nic złego, chyba że przebieramy się, aby czcić np. diabła czy coś", "A co z choinką? Przecież też nie jest chrześcijańska" - piszą internauci. Jedna użytkowniczka platformy zapytała też księdza o to, które dokładnie motywy są sprzeczne z chrześcijaństwem. Duchowny jednak nie odpowiedział.

Nie przegap