Obserwuj w Google News

Jak należy się modlić? Ksiądz zdradza praktyczną wskazówkę

2 min. czytania
21.09.2023 14:59
Zareaguj Reakcja

Wielu wiernych Kościoła rzymskokatolickiego stara się pamiętać o regularnej modlitwie, ale obawia się, że czynność zostanie sprowadzona do recytowania utartych formułek. Niektórym trudno jest także znaleźć na to czas, a w związku z tym w pełni przeżywać swoją wiarę. Znany w mediach społecznościowych ksiądz – David Michael Moses – wyjaśnił, jak się modlić i co liczy się w tej kwestii najbardziej.

Katolicki ksiądz wyjaśnia, jak się modlić.
fot. @fatherdavidmichael/TikTok, Karol Porwich/East News

Stare powiedzenie głosi „łatwiej powiedzieć,trudniej zrobić”. Osoby utożsamiające się z doktryną Kościoła starają się żyć w sposób zgodny z zasadami wiary. Pielęgnują również rozwój duchowy poprzez modlitwę. Nie wszyscy potrafią jednak się do tego zmotywować; trudno jest im również znaleźć czas w zabieganiu życia codziennego. Katolicki ksiądz ze Stanów Zjednoczonych, znany jako ojciec Dawid Michael Moses, opublikował na TikToku praktyczną wskazówkę. Poradził, jak się modlić mimo wielu trudności.

Redakcja poleca

Jak się modlić? Zapamiętaj tę poradę

Ksiądz David Michael Moses często udziela swoim obserwatorom wielu porad związanych z życiem duchowym realizowanym w ramach Kościoła rzymskokatolickiego. W jednym z opublikowanych niedawno nagrań wyjaśnił, jak się modlić – nawet wtedy, gdy na drodze wiernych stają rozmaite przeciwności losu. Film pojawił się na jego koncie @fatherdavidmichael.

„Praktyczna wskazówka modlitewna: nie pozwól, by wizja »perfekcyjnej modlitwy«powstrzymała cię od modlitwy DOBREJ” – napisał duchowny, ilustrując swoje słowa krótkimi ujęciami z kaplicy. Dodał, że jako cel należy obrać rozwój, a niekoniecznie wyobrażony, idealny stan rzeczy.

Zobacz także: Śni ci się osoba zmarła? Ksiądz mówi, co to oznacza

Ksiądz zdradza, jak się modlić mimo przeciwności. „Spraw, by to zadziałało”

Kapłan postanowił omówić wątek nieco szerzej. W opisie zamieszczonego przez niego nagrania czytamy: „Jeśli chodzi o modlitwę, zawsze będzie coś [co ją utrudnia]. Jesteś zajęty. W domu jest głośno. W kościele jest zbyt zimno. Chce ci się spać. Rozumiem to. Nie pozwól jednak, by fakt, że twoje życie modlitewne nie jest ideałem z twojej głowy, powstrzymał się od zaangażowania w realistyczną relację z Bogiem”.

Duchowny zasugerował również praktyczne rozwiązanie na to, jak się modlić mimo niechęci czy niesprzyjających warunków zewnętrznych. Zaproponował, by odpowiednio wcześniej wyznaczyć docelowy czas na modlitwę w ciągu dnia. „Pokaż się. Spraw, by to zadziałało. Dokończ to. Wzrastaj (…)” - podsumował David Michael Moses.

Nie przegap
Modlitwa o zdrowie. Do jakich świętych się zwrócić?
4 Zobacz galerię
fot. Pascal Deloche/Godong/UIG Diverse/East News, PIOTR KAMIONKA/REPORTER/East News