Obserwuj w Google News

Ksiądz tańczy z dziewicą konsekrowaną. Nagranie ma niemal milion odsłon

2 min. czytania
17.03.2023 09:50
Zareaguj Reakcja

"Ksiądz z osiedla" na swoim profilu na TikToku opublikował nagranie, na którym tańczy z dziewicą konsekrowaną. Wideo błyskawicznie obiegło sieć i stało się hitem internetu. Użytkownicy aplikacji są jednak podzieleni. "Jakieś to dla mnie przerażające" - piszą pod filmem.

Ksiądz tańczy z dziewicą konsekrowaną. Nagranie ma niemal milion odsłon
fot. tiktok.com/@ksiadz_z_osiedla

Coraz więcej księży aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na swoich kontach na TikToku, Instagramie czy Facebooku duchowni poruszają różne zagadnienia religijne, tłumaczą internautom fragmenty Pisma Świętego, a także zachęcają obserwatorów do wiary w Boga. Jednym z takich kapłanów jest Rafał Główczyński, szerzej znany jako "Ksiądz z osiedla". Jego profil na TikToku śledzi niemal 100 tys. osób.

Jeden z ostatnich postów księdza zrobił prawdziwą furorę w sieci. W ciągu kilku dni nagranie zebrało prawie milion odsłon. Internauci są jednak podzieleni.

Redakcja poleca

Ksiądz tańczy z dziewicą konsekrowaną. Nagranie ma niemal milion odsłon

Do wideo duchownego dotarła Wirtualna Polska Kobieta. Na filmie widać księdza Rafała Główczyńskiego i dziewicę konsekrowaną, którzy energicznie tańczą do wesołej muzyki. Widać, że sprawia im to dużo radości. "Ksiądz i dziewica konsekrowana. Macie pytania? Piszcie w komentarzach. Odpowiedź już niedługo na yt: Ksiądz z osiedla" - czytamy na nagraniu. Prawdopodobnie więc to krótkie wideo jest zapowiedzią ich wspólnego filmu, który niebawem pojawi się na platformie YouTube. 

Nagranie księdza opublikowane na TikToku spotkało się z żywą reakcją internautów. Do tej pory zostało obejrzane ponad 845 tys. razy. Wideo wywołało jednak mieszane uczucia. Niektórzy użytkownicy aplikacji zwrócili uwagę, że trwa Wielki Post, a zabawa w tym czasie nie jest mile widziana. Część osób natomiast pochwaliła kapłana za pomysł i poprosiła o "więcej takich akcji". 

Zobacz także:  Ksiądz zdradza, jak rozpoznać opętanie. Kluczowa jedna kwestia

"A więc to tu znajduje się koniec internetu", "Jakieś to dla mnie przerażające, chociaż jestem wierząca i praktykujaca", "Proszę księdza, z całym szacunkiem, ale post jest", "Super! Więcej takich akcji", "Brawo za pomysł. Fajnie wyszło. I nie przejmujcie się komentarzami małych hejterków", "Cieszę się, że są księża z takim nowoczesnym podejściem, mimo że jestem niewierząca" - czytamy komentarze pod filmem.

Kim są dziewice konsekrowane?

Wielu internautów zaczęło też pytać pod nagraniem, kim są dziewice konsekrowane. To kobiety, które postanowiły poświęcić się Bogu w pełni i zachować czystość do końca życia. Dziewicą konsekrowaną można stać się po ukończeniu 25. roku życia. Kandydatka, która się na to zdecyduje, składa śluby czystości w obecności ordynariusza diecezji, z której pochodzi oraz biskupa.

Co ciekawe, w Polsce jest coraz więcej dziewic konsekrowanych. Tylko w minionym roku odbyło się kilkadziesiąt konsekracji. Katolicka Agencja Informacyjna mówi o "spektakularnym wzroście" zainteresowania. "Według danych ze stycznia 2023 r. w Polsce żyje obecnie 398 dziewic konsekrowanych (dla porównania, w grudniu 2021 r. było ich 362 a w grudniu 2019 r. - 322)" - podaje KAI.

Zobacz także:  Ksiądz nie zawsze wyraża zgodę na ślub. Kiedy może wam odmówić?

RadioZET.pl/kobieta.wp.pl/tiktok.com