Obserwuj w Google News

Ksiądz skomentował wyniki wyborów. Takich słów internauci się nie spodziewali

2 min. czytania
17.10.2023 10:12
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Daniel Wachowiak tuż po przekazaniu do wiadomości publicznej wyników sondażu exit poll opublikował na platformie X (dawniej Twitter) post, w którym odniósł się do wyborów parlamentarnych. Wpis duchownego – który za pośrednictwem mediów społecznościowych często komentuje bieżące wydarzenia społeczne i polityczne – wywołał mnóstwo reakcji internautów.

Ksiądz skomentował wyniki wyborów
fot. Lukasz Gdak/East News/ X@DanielWachowiak

Duchowni coraz śmielej korzystają z mediów społecznościowych. Ksiądz Daniel Wachowiak sprawujący posługę w archidiecezji poznańskiej, oprócz tradycyjnej działalności duszpasterskiej udziela się na platformie X, a więc dawnym Twitterze. Konto kapłana cieszy się dużą popularnością wśród internautów oraz internautek. Obserwuje je bowiem ponad 40 tys. użytkowników.

Duchowny nie stroni od kontrowersyjnych wpisów. Chętnie i często dzieli się z internautami swoimi przemyśleniami. Śmiało komentuje bieżące wydarzenia społeczne, kierując się moralnością chrześcijańską i nawiązując do prawd wiary. Posty ks. Daniela Wachowiaka docierają do setek tysięcy osób – często wywołują skrajne reakcje.

Ksiądz skomentował przewidywane wyniki wyborów. Tak odniósł się do sondażu exit poll

Ksiądz Daniel Wachowiak postanowił nawiązać do wyników sondażu Ipsos przeprowadzonego dla TVN, TVP i Telewizji Polsat, które zostały opublikowane w mediach 15 października o godzinie 21.00. Duchowny nie czekał z komentarzem zbyt długo – opublikował wpis na platformie X tuż po zakończeniu ciszy wyborczej. Zaznaczył w nim, że wyniki sondażowe mogą nie pokryć się z tymi końcowymi. „Bożego czasu czekania na wyniki ostateczne” – podkreślił.

Zobacz również:  Ginekolog z Niemiec o przyszłości Polek. Nawiązał do wyniku wyborów

Kapłan zdradził także, co myśli o wynikać exit pollu. „Muszę przyznać, że biblijne cieszcie się z tymi, którzy się cieszą, smućcie z tymi, którzy się smucą w dzień wyborów daje możliwość duszpasterskiego bycia po stronie wszystkich” – napisał wymijająco, nie nawiązując do działań żadnego z ugrupowań. Ksiądz Daniel Wachowiak pokreślił także, że – niezależnie od tego, co wydarzy się w przyszłości, wierni powinni zaufać Bogu. „Nie lękajcie się, otwórzcie drzwi Chrystusowi” – podkreślił. 

Redakcja poleca

„Czyżby kler usiłował się zdystansować?” Internauci zaskoczeni komentarzem duchownego

Neutralny wpis księdza Daniela Wachowiaka bardzo zdziwił internautów oraz internautki, którzy dotychczas przyzwyczajeni byli do zupełnie innej retoryki duchownego. Pełne zdziwienia komentarze dominowały pod postem. 

„Pańska organizacja stawiała się przez 8 lat bardzo wyraźnie po jednej stronie. Nie przeszkadzało to panu, bo nadal pan jest w jej szeregach. Pańska sprawa. Ale proszę nie próbować być dziś „po stronie wszystkich” – zaznaczył jeden z użytkowników platformy X. „Czyżby kler usiłował się zdystansować od PiS” – zauważył inny internauta. „Najpierw za PiSem teraz za wszystkimi. OBŁUDA” – zgodziła się kolejna użytkowniczka.

Nie przegap