Obserwuj w Google News

Ksiądz pokazał, jakie zwierzęta święci. Internauci są zachwyceni

2 min. czytania
17.08.2023 16:37
Zareaguj Reakcja

Na TikToku działa wielu użytkowników – wśród nich są również osoby duchowne. Ksiądz Mateusz Klaczyński, aktywnie działający w Katolickim Stowarzyszeniu Młodzieży z Kalisza, pokazuje w sieci treści związane w różny sposób z Kościołem rzymskokatolickim. Tym razem kapłan zaprezentował obserwatorom, jakie zwierzęta można święcić.

Ksiądz pokazał, kogo można przyprowadzić święcenie zwierząt.
fot. @ksiadzmateusz/TikTok

Tradycyjne święcenie zwierząt odbywa się zazwyczaj 16 sierpnia. Jest to dzień, w którym wspomina się św. Rocha, czyli opiekuna zwierząt domowych i patrona chroniącego od wszelkiej zarazy. Ksiądz Mateusz, posługujący na co dzień w Parafii Wszystkich Świętych w wielkopolskim Liskowie, przygotował z tej okazji krótkie nagranie na swoim koncie na TikToku. Postanowił stworzyć dla obserwatorów krótką listę zwierząt, które tego dnia mogą zostać poświęcone.

Redakcja poleca

Ksiądz pokazał, jakie stworzenia pojawiają się na święceniu zwierząt

- O, już ucieka, nie chce być poświęcony – mówi z uśmiechem kapłan, głaszcząc na nagraniu żywiołowego, małego kota. - Zaraz wam pokażę jeszcze, jakie zwierzęta święcimy.

Krótki film składa się z dowcipnych ujęć księdza Mateusza z różnymi zwierzętami. Wśród święconych stworzeń pojawiają się kurczęta, sporej wielkości indyki oraz gęsi. Duchowny przypomina, że poza zwierzętami obecnymi zazwyczaj w gospodarstwach na święceniu mogą pojawić się także pupile żyjący w domu: koty, psy czy króliki (wszystkie przykłady zilustrowane obecnością przedstawicieli tych gatunków na wideo). W nagraniu przewidziano również miejsce dla specjalnego gościa: kwiczącego wniebogłosy prosięcia, którego obecności na święceniu ksiądz Mateusz nie rekomenduje.

Zobacz także: Chciała kupić szpinak. W zamkniętym opakowaniu zobaczyła żywą żabę

Internauci reagują na święcenie zwierząt. „Jak te gąski z księdzem rozmawiają”

- Dlaczego to robimy? Bo chcemy całe nasze gospodarstwo i zwierzęta uchronić od chorób – podsumował kapłan, siedząc wśród gęgających głośno gęsi.

Obserwatorzy księdza Mateusza zachwycili się zrealizowanym przez niego nagraniem. Pod filmem pełnym stworzeń gospodarskich oraz pupili domowych można przeczytać: „Jak te gąski z księdzem rozmawiają”, „Ale ksiądz ma fajnie – tyle zwierzątek”, „Słodki psiak, fajnie, że nie na łańcuchu”. Nagranie opublikowane przez duchownego obejrzano do tej pory prawie 5 tysięcy razy.

Nie przegap
Kot
5 Zobacz galerię
fot. Shutterstock

RadioZET.pl