Obserwuj w Google News

Ksiądz ostrzega: Nosisz taką biżuterię? To może być grzech

2 min. czytania
07.02.2023 12:34
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Sebastian Picur aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na TikToku w przystępny sposób tłumaczy zasady wiary chrześcijańskiej i odpowiada na pytania użytkowników aplikacji. W jednym z filmów zaznaczył, że noszenie popularnej ostatnimi czasy biżuterii z minerałami może być grzechem. Dlaczego?

Ksiądz ostrzega
fot. shutterstock

Sebastian Picur jest księdzem, który na co dzień sprawuje posługę w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krośnie. Duchowny postanowił iść z duchem czasu i jakiś czas temu zaczął aktywnie działać w social mediach. Na TikToku prowadzi konto, które obserwuje ponad 635 tys. użytkowników aplikacji. Liczba ta stale rośnie.

Ksiądz Sebastian Picur w krótkich filmikach tłumaczy zainteresowanym, jak należy interpretować poszczególne zasady wiary katolickiej. Chętnie odpowiada także na pytania swoich obserwatorów. Nie unika trudnych tematów, a to podoba się internautom. Duchowny w najnowszym poście postanowił wyjaśnić wiernym, dlaczego noszenie popularnej biżuterii z minerałami może być grzechem.

Redakcja poleca

Nosisz taką biżuterię. Ksiądz grzmi: To grzech!

Film księdza Sebastiana Picura był odpowiedzą na pytanie jednego z użytkowników. Internauta poprosił duchownego, by ten zabrał głos w sprawie biżuterii z minerałami, którą ostatnio bardzo często lansują gwiazdy – zarówno te polskie, jak i zagraniczne.

Kolorowe kamienie są modne i wiele osób decyduje się na ich zakup. Kapłan skomentował ten trend.

Jeśli minerałom nadaje się nadprzyrodzone moce i łączy z magią, to ich noszenie jest grzechem - - zaznaczył na TikToku.

Lakoniczna odpowiedź księdza nie zadowoliła wszystkich użytkowników. Internauci w komentarzach pod filmem zaczęli rozpatrywać temat mineralnych naszyjników na różne sposoby. Jeden z obserwatorów kapłana zapytał, czy jeśli tego typu biżuteria traktowana jest wyłącznie jako ozdoba, jej noszenie również stanowi grzech.

Noszenie minerałów w celach ozdobnych NIE jest grzechem. Czym innym jest cel dekoracyjny, a czym innym magiczny - – odparł ksiądz.

Pod filmem księdza Sebastiana Picura pojawiły się również liczne odniesienia do dewocjonaliów, zwłaszcza do medalików – krzyży i podobizn Maryi noszonych na szyi. Użytkownicy TikToka pytali duchownego, czy wiara w to, że drobne przedmioty kultu religijnego mają moc, także jest niepoprawna.

- Noszenie Cudownego Medalika nie łączy się z siłą samego materiału, tylko z czcią Maryi, która prowadzi nas do Jezusa – zaznaczył duchowny.

radioZET.pl/koieta.onet/pl