Obserwuj w Google News

Ksiądz odniósł się do niewiernych. "W chwili orgazmu do piekła pójdziesz"

2 min. czytania
03.10.2023 14:37
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Michał Woźnicki już nie raz oburzył internautów oraz internautki dosadnością swoich kazań. Tym razem duchowny z ambony zwrócił się do niewiernych żon i mężów. Nagranie zyskuje coraz większą popularność w sieci. „Ręce opadają” – zaznaczył jeden z użytkowników YouTube w komentarzu.

Ksiądz Woźnicki o cudzołóstwie
fot. Lukasz Gdak/East News

Ksiądz Michał Woźnicki doskonale znany jest internautom oraz internautkom. W sieci co jakiś czas pojawiają się fragmenty kazań, które wygłasza. Duchowny słynie z kontrowersyjnych tez i dosadnych komentarzy. Niejednokrotnie z ambony obrażał osoby publiczne.

Działalności księdza Woźnickiego nie popiera nawet Kościół katolicki. Przed laty kapłan został wydalony z zakonu salezjanów. Zgromadzenie całkowicie odcięło się od jego słów i nauczań. Ponadto ks. Michał Woźnicki w marcu 2023 roku otrzymał od Watykanu pismo, w którym został oskarżony o herezję oraz schizmę. Duchowny nie odniósł się do zarzucanych mu przewinień. Publicznie stwierdził, że dokument nadaje się jedynie do… wrzucenia do toalety.

Redakcja poleca

Ksiądz Woźnicki o cudzołóstwie. Znów zaszokował

Ksiądz Michał Woźnicki nie powinien nauczać i wygłaszać kazań, został bowiem objęty karą suspensy. Robi to jednak nadal – wciąż szokując swoim restrykcyjnym i surowym podejściem. Fragmenty nauk duchownego można znaleźć na YouTube między innymi na kanale "Wroniecka". Niedawno pojawiło się tam nowe nagranie. Tym razem Woźnicki odniósł się do cudzołóstwa. Jak zwykle, nie przebierał w słowach. Z ambony skrytykował również seks przedmałżeński.

Oglądaj

Zobacz również:  Marta jest córką księdza. „Koleżanka wykrzyczała, że ochrzcił mnie własny ojciec”

„W trakcie grzechu wołaj: Jezus Maria, Kyrie. Nie przykładaj woli, odejmij wolę! Spowiadający się z grzechu cudzołóstwa... a miałaś/miałeś przeświadczenie, że gdybyś umarł za tę chwilę przyjemności, w chwili orgazmu, to do piekła pójdziesz? Miałeś to? Miałaś to?” - grzmiał.

Woźnicki nawiązał także do stosowania przez pary antykoncepcji. Stwierdził, że to praktyka, która również otwiera przed wiernym bramy piekieł. „Jakie kochanie, skoro to grzech śmiertelny jest. Przed ślubem, nie z mężem, nie z żoną.... Albo z mężem, z żoną, ale nie tak, jak Bóg sobie życzy, jak chce, czyli otwarty na życie, gotowy życie przyjąć, które nie bocian przyniesie, ale ze spółkowania dwojga jest” – zaznaczył.

Jak nietrudno się domyślić, słowa kapłana oburzyły internautów. Chociaż krytyka antykoncepcji oraz cudzołóstwa nie jest Kościołowi obca, sposób, w jaki Woźnicki wygłosił swoje zdanie, użytkownicy YouTube uznali za gorszący i wulgarny. 

Nie przegap