Obserwuj w Google News

Ostre słowa z ambony. Ksiądz nie chce, żeby w kościele „pachniało kobietą” [WIDEO]

2 min. czytania
02.11.2023 11:26
Zareaguj Reakcja

Ksiądz Michał Woźnicki z Poznania zasłynął kontrowersyjnymi, skandalicznymi kazaniami. Wydalony z salezjańskiego zakonu i objęty karą suspensy duchowny obrażał już z ambony osoby publiczne oraz drwił z ludzi z niepełnosprawnościami. Nową wypowiedź skierował do kobiet, zwracając uwagę na ich...zapach.

Ksiądz Michał Woźnicki zwrócił się do kobiet. Przeszkadza mu ich...zapach
fot. Norbert Rzepka/REPORTER/East News, M-Production/Shutterstock

Michał Woźnicki to bez wątpienia niezwykle kontrowersyjna postać polskiego kaznodziejstwa. W sieci regularnie pojawiają się szokujące komentarze duchownego, słynącego ze zdumiewających tez oraz słów, które niekoniecznie można by przypisać do osoby konsekrowanej.

Redakcja poleca

W sierpniu 2018 roku ksiądz Woźnicki został wydalony ze Zgromadzenia Salezjańskiego. Zakon poinformował, że z chwilą wydalenia z zakonu duchowny został objęty też suspensą a divinis, zakładającą zakaz wykonywania jakichkolwiek święceń i sprawowania sakramentów do momentu, w którym suspendowany nie znajdzie zezwalającego na to biskupa. Salezjanie informują, że według ich wiedzy Michał Woźnicki takiej osoby nie znalazł, więc sakramenty sprawuje „niegodziwie i z naruszeniem obowiązku kanonicznego”. Sam kapłan otrzymał w marcu 2023 roku pismo, w którym Watykan oskarża go o herezję i schizmę.

Duchowny nie odniósł się do zarzucanych mu czynów i mimo suspensy nadal naucza z ambony w urządzonej przez siebie kaplicy w podpoznańskim Baranowie. Super Express poinformował, że w jednym z ostatnich kazań ksiądz Woźnicki zwrócił się do kobiet.

Ksiądz Michał Woźnicki znowu szokuje. „Żeby w kościele nie było czuć kobietami”

- W kościele proszę zważać na to - jest to małe pomieszczenie – jak przychodzicie tu do kościoła, żeby nie używać albo bardzo oględnie używać […] określone jakieś środki zapachowe, żeby w domu, w którym jesteśmy, w domu bożym, nie pachniało kobietą. Nie powinno było tak być, Panu Bogu to chwały nie przynosi – uznał z ambony ksiądz Michał Woźnicki, apelując do zgromadzonych w kaplicy wyznawczyń o oszczędne korzystanie z perfum.

Kapłan uznał również, że intensywny zapach kobiecych kosmetyków może być również „niepotrzebnym, wręcz bardzo wrogim” dla osób, które mają posiadać „wrażliwe serca” (o nosach w tym kontekście nie wspomniał). Duchowny zakończył swój wywód słowami: - Żeby w kościele nie było czuć kobietami. Bardzo proszę o to, czcigodne niewiasty, szanując każdą z was.

Oglądaj

Zobacz także: Ksiądz odniósł się do niewiernych. "W chwili orgazmu do piekła pójdziesz"

„Proszę zająć się tym, co ważne”. Internauci reagują na słowa Woźnickiego

Fragment kazania, umieszczony na kanale Wroniecka na YouTube, w oczywisty sposób wzbudził kontrowersje. Internauci otwarcie wyrazili swoje zdanie. „Na złość jemu wylałabym całą flaszkę perfum na siebie. Niech wącha!”, „Porażka”, „Dobrze, że Ty przynosisz Bogu chwałę…” - piszą pod nagraniem.

Głos zabrała również anonimowa katoliczka, pisząc: „Proszę księdza – jestem kobietą, używam perfum do kościoła – ale mój proboszcz pachnie nimi o wiele bardziej. […] Proszę zdystansować się do pewnych przyziemnych spraw, a zająć tym, co ważne”.

Źródło: Radio ZET/se.pl/salezjanie.pl

Nie przegap
Jak przedłużyć trwałość perfum?
4 Zobacz galerię
fot. Sunny_Smile/Shutterstock