Obserwuj w Google News

Elżbieta II dawniej bardzo nie lubiła Camilli. Nie uwierzycie, jak ją nazwała

2 min. czytania
12.09.2022 12:13
Zareaguj Reakcja

Królowa Elżbieta dawniej nie przepadała za Camillą i nie wyrażała zgody na jej związek z Karolem. Zdarzało jej się nawet niepochlebnie o niej wypowiadać.

Królowa Elżbieta nie lubiła Camilli. Nie uwierzycie, jak ją nazwała
fot. TOLGA AKMEN/AFP/East News

Królowa Elżbieta przed śmiercią miała dobre zdanie o księżnej Camilli. Ich relacje jednak nie zawsze układały się tak pomyślnie. Monarchini Wielkiej Brytanii przez wiele lat nie wyrażała zgody na małżeństwo swojego syna z Camillą Parker Bowles. Właśnie dlatego to Diana została żoną księcia Karola. Czasy poszły jednak naprzód, a królowa w pewnym momencie zmieniła podejście. Tym samym Karol poślubił wybrankę swojego serca. Elżbieta II długo musiała jednak przekonywać się do Camilli. 

Zobacz także:  Karol III królem Wielkiej Brytanii, a kim będzie jego żona? Decyzję podjęła królowa Elżbieta

Królowa Elżbieta nie lubiła Camilli. Nie uwierzycie, jak ją nazwała

Kwestie moralności na brytyjskim dworze są dość pogmatwane. W rodzinie królewskiej miały miejsce różne romanse, ale o żadnym nie było tak głośno jak o niespełnionej miłości księcia Karola do Camilli Parker Bowles.

Redakcja poleca

Karol spotykał się z Camillą jeszcze przed poznaniem Diany. Ona jednak związała się Andrew Parkerem Bowlesem, z którym ma dwójkę dzieci. Wszystko dlatego, że jej małżeństwo z księciem nie miało racji bytu.

Królowa Elżbieta nie zgadzała się, żeby jej syn poślubił kobietę z niższego stanu, a w dodatku rozwódkę. On jednak nie zrezygnował z tej miłości. Gdy był mężem Diany, nadal zdradzał ją z Camillą. I to właśnie ją królowa obwiniała o upadek małżeństwa jej syna. 

Jak podaje plotek.pl, Elżbieta II w 1998 roku miała niepochlebnie wypowiedzieć się na temat Camilli. Ponoć nazwała ją "złą kobietą" przez to, że doprowadziła do rozwodu Karola i Diany. Wcześniej zdecydowała też o wyrzuceniu Camilli z gości przyjmowanych na dworze przez rodzinę królewską. To jednak nie przeszkodziło Karolowi w schadzkach z ukochaną. 

Zobacz także:  Księżna Camilla nigdy nie lubiła Meghan? Miała jej nawet nadać złośliwy pseudonim

Królowa Elżbieta zdecydowała o tytule Camilli

Ostatecznie Karol poślubił Camillę w 2005 roku. Od tej pory to właśnie ona stoi u jego boku, a teraz wspiera go po śmierci matki i w wypełnianiu nowych obowiązków, jakie spadły na niego, gdy objął tron. Najwidoczniej królowa doceniła jej starania, bo jeszcze przed śmiercią zdecydowała o tym, jaki tytuł będzie nosiła Camilla, gdy Karol zostanie królem.

Okazuje się, że Elżbieta II zdecydowała, że Camilla zostanie "królową małżonką". Przypomnijmy, że ten przydomek przez wiele lat był zapomniany na brytyjskim dworze. Książę Filip nie mógł otrzymać tytułu "króla małżonka", bowiem wówczas znalazłby się wyżej w hierarchii niż sama królowa. 

Zobacz także:  Jak wyglądał związek królowej i Filipa? Wspominamy ich historię i poruszające słowa Elżbiety II o mężu

Skandale miłosne brytyjskiej rodziny królewskiej
10 Zobacz galerię
fot. PA Archive/Press Association Images/EAST NEWS

Źródło: plotek.pl