Obserwuj w Google News

Kim potrafi wysunąć gałki oczne na 12 mm. Trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa

2 min. czytania
15.03.2023 13:23
Zareaguj Reakcja

Kim Goodman może pochwalić się nietypowym talentem. Amerykanka potrafi wysunąć swoje gałki oczne na 12 milimetrów. "To nie może być zdrowe", "OMG. Zaraz jej wypadną oczy" - komentują internauci.

Kim potrafi wysunąć gałki oczne na 12 mm. Trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa
fot. instagram.com/guinnessworldrecords

W Księdze Rekordów Guinnessa można znaleźć osiągnięcia ludzi w przeróżnych dziedzinach życia. Nie tak dawno pisaliśmy o kobiecie, która ma największe stopy na świecie - jej prawa noga mierzy 33,1 cm, zaś lewa 32,5 zł. Tanya Herbert ma rozmiar 53 i jak przyznaje, bardzo trudno znaleźć jej odpowiednie dla siebie obuwie. Jakiś czas temu głośno zrobiło się też o Kim Goodman. Amerykanka trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa za sprawą swoich... gałek ocznych. Potrafi je wysunąć na 12 milimetrów.

Redakcja poleca

Kim potrafi wysunąć gałki oczne na 12 mm

Goodman mieszka w Chicago w stanie Illinois. Amerykanka została wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa w 1997 roku. Od 26 lat żadna kobieta nie zdołała pokonać jej rekordu. Co więcej, od 2004 r. Kim widnieje też na liście dziesięciu najlepszych wyczynów wszechczasów powstałej z okazji 50. rocznicy ukazania się na rynku pierwszego wydania Księgi Rekordów Guinnessa.

Goodman swój nietypowy talent odkryła zupełnie przypadkowo. Podczas imprezy halloweenowej została uderzona w głowę maską hokejową, a jej gałki oczne wysunęły się wówczas znacznie dalej niż zwykle. Od tego czasu Amerykanka umie wytrzeszczać oczy na zawołanie. Zdarza jej się to także podczas ziewania. 

Zobacz także:  Mówi, że jest "ludzkim diabłem". Brazylijczyk chce trafić do Księgi Rekordów Guinnessa

Kobieta za sprawą swoich oryginalnych umiejętności zdobyła popularność nie tylko w Stanach Zjednoczonych, ale i na całym świecie. Wielokrotnie była gościnią znanych i lubianych programów telewizyjnych. Jak podaje portal kobieta.gazeta.pl, Amerykanka nie wytrzeszcza oczu często. Swój talent prezentuje głównie podczas specjalnych "pokazów".

Goodman przyznała, że wysuwanie gałek nie sprawia jej bólu i zapewnia, że gdyby tak było, na pewno by tego nie robiła. Zaznacza również, że nie boi się, że oczy przypadkowo całkiem wypadną jej z oczodołów.

Internauci: "To nie może być zdrowe"

Niezwykła umiejętność Kim została pokazana na nagraniu opublikowanym na oficjalnym koncie Guinness World Records na Instagramie. Pod filmem pojawiło się mnóstwo komentarzy. Użytkownicy aplikacji nie kryją swojego zdziwienia. Część z nich obawia się też, że pewnego dnia gałki oczne Amerykanki całkowicie wypadną.

"To nie może być zdrowe", "OMG. Zaraz jej wypadną oczy", "To była najstraszniejsza rzecz w moim dzieciństwie" - czytamy pod wideo.

Zobacz także:  Ma najdłuższe paznokcie na świecie, nie obcina ich od 25 lat. Została wpisana do Księgi rekordów Guinnessa

Te gwiazdy mają problemy z cerą. Nie boją się głośno o tym mówić
10 Zobacz galerię
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

RadioZET.pl/kobieta.gazeta.pl