Obserwuj w Google News

„Katoinfluencerka” twierdzi, że seks w ciąży to grzech. Ksiądz stanowczo odpowiada

2 min. czytania
28.04.2023 15:08
Zareaguj Reakcja

Najjjka to katolicka influencerka, która na Instagramie i TikToku porusza tematy związane z wiarą i moralnością. Niedawno gwiazda internetu postanowiła zabrać głos w sprawie seksu w trakcie ciąży. Najjjka stwierdziła, że takie współżycie jest nieodpowiednie. – Tutaj chodzi o duszę dziecka – zaznaczyła. Wypowiedź influencerki przytoczył portal Onet.

Seks w ciąży to grzech
fot. Shutterstock/Galina Tcivina&TikTok@Galina Tcivina

Najjjka aktywnie działa w mediach społecznościowych. Na Instagramie katolicką influencerkę obserwuje prawie 50 tys. internautów. Gwiazda deklaruje, że jest katoliczką. – Żyję z Bogiem, jak masz jakiś problem do mnie, to idź Jemu to powiedz! – tłumaczy w swoim BIO.

Seks w ciąży to grzech? „Tutaj chodzi o duszę dziecka”

Najjjka często wypowiada się na tematy związane z wiarą i moralnością katolicką. Mówi o tożsamości, gender, orientacji seksualnej, sprzeciwia się aborcji i krytykuje metodę poczęcia in-vitro. Opinie katolickiej influencerki budzą duże kontrowersje i skrajne reakcje.

Niedawno internetowa ekspertka postanowiła zabrać głos na temat uprawiania seksu w ciąży. Najjjka opublikowała film, w którym wytłumaczyła dlaczego takie zachowanie małżonków, ma być niewłaściwe i sprzeczne z zasadami wiary. Nagranie szybko zniknęło z mediów społecznościowych, jednak wypowiedź „katoinfluencerki” nie umknęła uwadze dziennikarzy portalu Onet.

Ja już kiedyś powoływałam się na swojego znajomego księdza, który opowiadał mi, jak ważna jest czystość, którą zachowuje małżeństwo w trakcie ciąży. Tutaj chodzi o duszę dziecka. Że mamy duszy dziecka nie narażać na grzech związany z nieczystością - – przytacza wypowiedź influencerki portal Onet Kobieta.

Zobacz również:  Co się dzieje z osobą niewierzącą po śmierci? Ksiądz z TikToka nie ma wątpliwości

„Swoimi wypowiedziami możesz wprowadzać ludzi w błąd”. Ksiądz komentuje

Czy rzeczywiście uprawianie seksu w ciąży jest niewłaściwe? Najjjka już jakiś czas temu poruszyła ten temat w rozmowie ze swoimi fanami. Wówczas słowa katolickiej influencerki postanowił skomentować duchowny, który na TikToku prowadzi działalność duszpasterską. Ksiądz Sebastian Picur stanowczo zaprzeczył temu, by współżycie w stanie błogosławionym było nieodpowiednie. Kapłan zaapelował do 24-latki.

Redakcja poleca

– Droga Natalio, być może czasami swoimi wypowiedziami możesz wprowadzać ludzi w błąd. Dlatego zachęcam, żebyś może wcześniej skonsultowała się z kimś, kto jest bardziej kompetentny w sprawach teologicznych, w sprawach moralnych – podkreślił.

Współżycie w ciąży małżonków sakramentalnych nie jest grzechem, ponieważ oni nie wykluczają życia, a ciąża wskazuje na to, że są otwarci na przyjęcie nowego życia – podkreślił ks. Sebastian Picur, jednocześnie rozwiewając wszelkie wątpliwości.

RadioZET.pl/kobieta.onet.pl